Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 15 lis, 2021 | komentarze 3

Przejście na Mocka: „Tylko czekać kiedy dojdzie tam do tragedii”

Przejście dla pieszych przy ulicy Mocka w Mosinie zostało w ostatnim czasie przeorganizowane. Pojawiła się wyspa, martwe pole, skrócony został prawoskręt w kierunku Szosy Poznańskiej. Jest to przejście tymczasowe do czasu przebudowy drogi z Kórnika do Mosiny i powstania w tym miejscu ronda. Ze zmian nie są jednak zadowoleni mieszkańcy.

– Zazwyczaj takie działania prowadzą do poprawy bezpieczeństwa ale nie w tym przypadku – napisał do redakcji Czytelnik.

Do redakcji zwrócił się czytelnik, sygnalizując sprawę niebezpiecznego przejścia dla pieszych na ulicy Mocka w Mosinie. – Chciałbym zwrócić Państwa uwagę i poprosić o interwencję w temacie – pisze Czytelnik.

– Przejście zostało przeniesione o kilka metrów w kierunku ulicy Poznańskiej co znacząco pogorszyło sytuację na drodze. Brak oświetlenia przejścia dla pieszych, fatalne oświetlenie drogi – niespełniające norm dotyczących równomierności oświetlenia. Trudności z interpretacją sytuacji na drodze przez kierowców oraz bardzo zły stan nawierzchni w okolicy powodują, że jest to obecnie jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Mosinie. Ponieważ znajduje się ono w pobliżu szkoły – reakcja ze strony organu odpowiedzialnego za infrastrukturę drogową powinna być natychmiastowa, w przeciwnym razie – tylko czekać kiedy dojdzie tam do tragedii – napisał Czytelnik GMP.

Sprawa przeniesionego przejścia była już szeroko komentowana na portalach społecznościowych. Mieszkańcy wskazują na trudności z dojściem do pasów (wąskie i zarośnięte pobocze) oraz tworzeniem się jeszcze większych niż zazwyczaj korków, co związane jest ze skróceniem prawoskrętu w kierunku Szosy Poznańskiej.

 • Przenieśli pasy a jak dzieci mają do nich dojść tym wąskim zarośniętym do połowy chodnikiem”;
 • „Zauważyłam, że zostało przesunięte przejście dla pieszych. Niby fajnie… Tylko, że to przesunięcie nie powinno się ograniczać jedynie do wiaderka farby i przeniesienia znaku. Należałoby jeszcze obniżyć krawężniki. Teraz osoby z niepełnosprawnością, osoby starsze, z wózkiem z dzieckiem… Wszyscy oni będą mieć trudniej, choć mieli mieć łatwiej.”
 • „Obawiam się, że nie zwiększy to bezpieczeństwa. Ciężko będzie pokonać trasę do pasów wózkiem, gdyż chodnik jest bardzo wąski. Przejść niby można ulicą, ale kto by ryzykował potrąceniem i niestety sparaliżuje to z pewnością ruch samochodowy.”

– brzmią komentarze internautów.

A jakie jest Państwa zdanie odnośnie przeprowadzonych zmian? Zapraszamy do dyskusji.

Przejście dla pieszych przy ulicy Mocka w Mosinie

Przejście dla pieszych przy ulicy Mocka w Mosinie; fot. Czytelnik

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  poniedziałek, 15 lis, 2021, 15:48:52 |

  Fatalnie zorganizowane przejscie dla pieszych – szczególnie po zmroku „zebra” znajduje się w najciemniejszym punkcie ulicy – kierowcy jadący od stacji benzynowej nie jest w stanie zauważyć pieszego na przejściu.

 • Anonim 2
  poniedziałek, 15 lis, 2021, 18:08:36 |

  Większą część mosiny ma bardzo słabo oświetlone przejścia dla pieszych a postawienie jednej lampy typu led chyba nie kosztuje majątku a o ile poprawia widoczność pieszego i jego bezpieczeństwo

 • Lampa
  wtorek, 16 lis, 2021, 15:38:07 |

  Są miasta które wprowadzają specialne wymogi dotyczące oświetlenia przejść dla pieszych- niestety Mosina do nich nie należy- stosunkowo niewielkim kosztem można znaczaco poprawić bezpieczeństwo. Zajmuje się tematem zawodowo – był bym w stanie nieodpłatnie pomóc UM przygotować odpowiednie wytyczne – tylko trzeba chcieć.

Skomentuj