Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Ewa Kazimierska | niedziela, 8 gru, 2019 | 1 Komentarz

Świąteczna pomoc

W sobotę tj. 07.12. 2019 zakończyliśmy nasz udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Nasza redakcja zbierała przez ponad tydzień dary dla Pani Danuty, która walczy z ciężką chorobą a dochód na jednego członka jej rodziny po odliczeniu kosztów życia wynosi 148 zł.

Jesteśmy miło zaskoczeni reakcją naszych Czytelników, którzy dosłownie zasypali nas potrzebnymi rzeczami. Pani Danuta marzyła o nowych ręcznikach, pościeli i sokowirówce. Wszystko to i nawet więcej udało się zdobyć dzięki Wam. Rzeczy było tak wiele, że zajęły nam pięć dużych kartonów. Odpowiedzialna za prowadzenie zbiórki była nasza redakcyjna koleżanka Ewa, która zawiozła dary do oddziału szlachetnej paczki w Kościanie a potem osobiście do Pani Danuty. Miała okazję poznać tam bardzo sympatycznych i zaangażowanych wolontariuszy. Bez nich pomoc najbiedniejszym byłaby zdecydowanie trudniejsza. Opiekunem naszej zbiórki była Pani Agnieszka Szklarska. Drobna kobieta o wielkim sercu. Świetna organizatorka i człowiek, z którym od razu nawiązuje się kontakt.

W tym roku w całym kraju pomoc otrzyma 14 562 rodzin a osób pomagających jest prawie 602 tys. Wiemy także, że nasz mosiński oddział Szlachetnej Paczki stanął na wysokości zadania i wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. 23 rodziny włączone do akcji to świetny wynik uzyskany dzięki wielu godzinom pracy. Mimo włożonego wysiłku jest to jednak piękny i wyjatkowy czas dający poczucie spełnienia i radość.

Cieszymy się, że mogliśmy w jakiś sposób pomóc najbardziej potrzebującym i mamy nadzieję, że w tym roku Święta dla Pani Danuty i jej rodziny będą wyjątkowe.

Źródło zdjęć: profil na facebooku Szlachetna Paczka oddział Mosina

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    poniedziałek, 9 gru, 2019, 8:35:20 |

    Aż łezka w oku się kręci, że ludzie potrafią się jednak zorganizować. Ogromny szacunek.

Skomentuj