Redakcja GMP | piątek, 26 Kwi, 2019 | komentarzy 15

❗Wandale zniszczyli ambony

W sobotę 20 kwietnia, w trakcie Świąt Wielkanocnych grupa wandali całkowicie zniszczyła siedem ambon znajdujących się na terenie Majątku Rogalin. Wyznaczono nagrodę za pomoc w namierzeniu sprawców.

Gdy większość Polaków świętowała Wielką Sobotę i gotowała się na Wielkanoc, grupa wandali całkowicie zniszczyła siedem ambon myśliwskich, stojących na naszych polach. Prawdopodobnie niszczyciele kierowali się nienawiścią przeciwko myśliwym i chęcią zmuszenia
ludzkości do wegetarianizmu. Zniszczone ambony służyły nie tylko myśliwym, ale także fotografom i turystom, którzy mogli z nich fotografować i podziwiać nasze piękne tereny. Myśliwi pilnowali z nich naszych upraw przed szkodami łowieckimi. Straty szacowane są na kilkanaście tysięcy złotych. Poszkodowane Koło Łowieckie nr 20 “Dąbrowa” wyznaczyło nagrodę wysokości 1000,- zł za pomoc w namierzeniu sprawców. – poinformowali przedstawicie Majątku Rogalin na swoim profilu społecznościowym.

Informację o akcie wandalizmu potwierdzili też myśliwi z Koła Łowieckiego, na którego obwodzie doszło do zniszczeń:

Wandale dali o sobie znać ! W obwodzie 204 zostały zniszczone ambony i wysiadki. Budowa urządzeń łowieckich służy temu, aby bezpieczne wykonywać polowania i nie stwarzać zagrożenia dla osób postronnych. To nasza ciężka praca i dlatego musimy dołożyć wszelkich starań aby osoby które dopuściły się tego czynu zostały ukarane! – napisali na swojej stronie internetowej myśliwi z Koła Łowieckiego nr 20 “Dąbrowa” w Poznaniu.

źródło, zdjęcia: Majątek Rogalin, Koło Łowieckie nr 20 “Dąbrowa” w Poznaniu

Jedna ze zniszczonych ambon na terenie Majątku Rogalin

Jedna ze zniszczonych ambon fot. Majątek Rogalin

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.5/10 (Głosujących: 6)
❗Wandale zniszczyli ambony, 9.5 out of 10 based on 6 ratings

Napisano przez Redakcja GMP Posted in Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Komentarze (15)

  • Gość
    piątek, 26 Kwi, 2019, 9:29:16 |

    Mają rozmach sk …

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +16 (Głosujących: 30)
  • Gawron
    piątek, 26 Kwi, 2019, 9:34:45 |

    Dobra robota, może przez chwilę będzie cisza i spokój. Społeczeństwo się buntuje, i ma dpntego prawo.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -14 (Głosujących: 58)
  • Jac
    piątek, 26 Kwi, 2019, 12:46:34 |

    Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa poziom akceptacji dla archaicznych poglądów głoszonych z ambon wyrażnie spada.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -13 (Głosujących: 43)
    • madera
      piątek, 26 Kwi, 2019, 21:08:56 |

      Ano, nie pasuje ambona z głoszącym z ambony w sukience i to nie daj Boże przy wiaterku…

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -10 (Głosujących: 30)
  • Puszczyk
    piątek, 26 Kwi, 2019, 15:47:18 |

    Chuligani chuliganom.

    Ps.
    Fotografowie nie korzystają z ambon.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -15 (Głosujących: 47)
    • foto
      poniedziałek, 29 Kwi, 2019, 8:18:26 |

      Puszczyk: naprawdę? No patrzcie, nie wiedziałem – muszę chyba przestać.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +1 (Głosujących: 7)
  • Anonim2
    piątek, 26 Kwi, 2019, 20:14:31 |

    I bardzo dobrze.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -25 (Głosujących: 45)
  • Andrzej
    piątek, 26 Kwi, 2019, 20:50:55 |

    Sam budowałem ambone I wiem jaki to wysiłek ale niszczenie ich uważam za ni wporzatku bo kto ma likwidować chora zwierzynę. Wilków chyba mamy jeszcze za mało tak mi się wydaje

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +27 (Głosujących: 45)
  • Zybi
    sobota, 27 Kwi, 2019, 17:58:02 |

    Żenada jeżeli chodzi o .
    Ciekawe co robią takie osoby w życiu społecznym, czy również niszcza wszystko z czym się nie zgadzają. Takie są początki terroryzmu. Likwidacja tych którzy nam nieodpowiadają.
    Jako społeczeństwo zastanówmy czy niszczenie czyjegoś mienia jest pochlebstwem .

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +25 (Głosujących: 35)
  • Marek
    sobota, 27 Kwi, 2019, 23:36:14 |

    A kto będzie trzymał w ryzach populację zwierząt? Kto je będzie dokarmiał? Kto będzie likwidował chore sztuki? Wy oszołomy od niszczenia cudzej własności? Mam nadzieję, że zaczniecie bać się chodzić do lasu. Dzików jest zatrzęsienie. A chwalenie niszczenia to proszenie się o kłopoty. Może ktoś do Was przyjdzie i też coś zniszczy?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +25 (Głosujących: 33)
    • Lasowiak
      niedziela, 28 Kwi, 2019, 16:51:55 |

      Nadleśnictwa PGL LP.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -2 (Głosujących: 2)
  • Marek
    sobota, 27 Kwi, 2019, 23:40:06 |

    I jeszcze jedno hipokryci. Przestańcie jeść … mięso. Masowe zabijanie zwierząt w rzeźniach Wam nie przeszkadza? Myślistwo to nie sport. To odpowiedzialność i chronienie powierzonego sobie obszaru.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +31 (Głosujących: 39)
  • Ivo
    niedziela, 28 Kwi, 2019, 16:49:02 |

    Fantastyczna wiadomość!Gratuluję odwagi! Jakim człowiekiem trzeba być,żeby czerpać przyjemność z zabijania bezbronnych czujących istot…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -15 (Głosujących: 25)
    • mieszkaniec
      poniedziałek, 29 Kwi, 2019, 8:16:22 |

      napisał IVO wpierniczając schabowego…

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +9 (Głosujących: 17)
    • Hydro
      poniedziałek, 29 Kwi, 2019, 22:21:30 |

      Odwagi? Mam nadzieje ze ta bande zlaapia i zapadna surowe wyroki wraz zaplaceniem za wyrzadzone szkody oraz przymusowa praca w tym nadlesnictwie w celu poznania tematu.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +10 (Głosujących: 14)