Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | poniedziałek, 17 sie, 2020 | komentarze 3

Wieczorny rajd wandali po Mosinie. Zniszczone lampy i wiata przystankowa

W czwartkowy (13.08) wieczór dwójka wandali zniszczyła lampy i wiatę przystankową w Mosinie. Szuka ich policja i straż miejska.

W czwartek, kilka chwil po 19:00, dwójka młodych ludzi miała zrobić sobie „rajd” ulicami Grottgera, Strzelecką i Stryjeńskiej. W jego wyniku ucierpiały nowo zainstalowane lampy i pobliska wiata przystankowa.

– W czwartek trochę po godzinie 19.00 doszło do (kolejnego) aktu wandalizmu na naszym osiedlu. Tym razem sprawcami byli dwaj najprawdopodobniej małoletni amatorzy mocnych trunków lub innych substancji. Swoje „popisy” rozpoczęli od ulicy Grottgera, gdzie idąc przejściem w stronę Strzeleckiej poniszczyli niedawno zainstalowane tam oświetlenie, następnie rozbili szybę na przystanku i ulicą Stryjeńskiej skierowali się nad Kanał – poinformował profil osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” na Facebooku.

Zdaniem mieszkańców osiedla nr 3, dysponują bardzo dobrej jakości nagraniami, na których dokładnie widać sprawców. Sprawa została zgłoszona na policję i do mosińskiej straży miejskiej.

– Potwierdzam, że funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mosinie zajmują się tą sprawą. Analizują także zabezpieczony w związku z tym zdarzeniem monitoring. – poinformowała nas podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Zniszczone oświetlenie

Zniszczone oświetlenie fot. Osiedle nr 3 „Przy Strzelnicy” w Mosinie

Rozbita szyba

Rozbita szyba fot. Osiedle nr 3 „Przy Strzelnicy” w Mosinie

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  środa, 19 sie, 2020, 0:55:02 |

  Idiotyzm to mało powiedziane.

 • Gość
  czwartek, 20 sie, 2020, 9:43:56 |

  W tej wiacie co chwilę są powybijane szyby…

 • piątek, 21 sie, 2020, 10:55:28 |

  Po co inwestować w miejski monitoring jak nie funkcjonuje! Nagrania wandalizmu pochodzą z kamer prywatnych posesji, a monitoring miejski nadal pozostaje bez obsługi. Komendant straży miejskiej w Mosinie jest odpowiedzialny za funkcjonowanie i obsługę kamer. Nikt już nie panuje nad niczym w naszej gminie bo brak jest odpowiedniego zarządcy.

Skomentuj