Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 1 wrz, 2020 |

Jakie są mity na temat przestrzeni coworkingowych?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja wynajmu biur uległa zmianie. Coraz częściej freelancerzy, startupy, a nawet większe korporacje przechodzą na model coworkingu.

Ten wybór bowiem ma wiele zalet, które jednak zakryte są wielokrotnie negatywnymi, często nieprawdziwymi opiniami. Jeśli wahacie się przed wybraniem przestrzeni coworkingowej przygotowaliśmy artykuł opisujący i rozwiewający mity na jego temat.

Mit 1: Coworking nie różni się niczym od zwykłej przestrzeni biurowej

Jednym z błędnych przekonań na temat przestrzeni coworkingowych jest to, że równie dobrze możesz wynająć „prawdziwą” lub tradycyjną dla swojego biura. Te jednak często wiążą się z nieelastycznymi umowami najmu i dodatkowymi kosztami, na przykład związanymi z mediami i eksploatacją. Biorąc pod uwagę inwestycję związaną z założeniem nowej firmy i jej wdrożeniem w rynek, mądrzejszym rozwiązaniem jest wynajęcie kilku miejsc lub nawet zamkniętego biura w środowisku coworkingowym. Daje to swobodę selekcji dokładnej liczby miejsc, jakiej na daną chwilę potrzebujemy, bez martwienia się o pułapki tradycyjnego wynajmu biur.

biuro coworkingowe

Mit 2: Brak miejsca na rozwój

Czy Twoja firma zyskuje na popularności i nagle znalazłeś się w sytuacji, gdy potrzebujesz więcej pracowników? Nie ma problemu! Dzięki coworkingowi możesz wynająć dodatkowe miejsca, a nawet przenieść się do prywatnej powierzchni biurowej, dając możliwość powiększenia kadry bez konieczności przenoszenia całej swojej działalności. Model coworkingu może być świetnym sposobem na zmniejszenie kosztów ogólnych podczas budowania marki, stąd jak najbardziej jest miejsce na rozwój biznesu.

Mit 3: Problemy ze skupieniem uwagi w pracy

Kiedy ludzie myślą o przestrzeni coworkingowej lub wspólnych biurach, często wyobrażają sobie głośne i rozpraszające środowisko pracy, które nie sprzyja produktywnemu myśleniu. Tak, niektóre przestrzenie mogą być głośniejsze niż inne, ale istota takich miejsc polega na możliwości przeniesienia się w inne, lepsze dla nas. Niezależnie od tego, czy nasz sąsiad słucha muzyki bez słuchawek, czy rozmawia przez telefon przy biurku, dopóki jest wolne inne miejsce, możesz je zająć.

Podsumowanie

Przestrzeń coworkingowa nie jest dziś tylko śmieszną ciekawostką, ale istotną gałęzią wykonawczej części wielu branż. Dlatego nie warto jej bagatelizować, tylko zastanowić się nad przyjęciem takiej koncepcji.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo