T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Wojtek Pierzchalski | środa, 1 kwi, 2020 | 1 Komentarz

Pierwsi wyleczeni z koronawiursa w Wielkopolsce. Rodzina z Czapur opuściła szpital

Wczoraj Urząd Wojewódzki podał informacje, że w szpitalu zakaźnym w Poznaniu wyleczono dwójkę zarażonych koronawirusem pacjentów. To krewni 57-letniej kobiety z Czapur, która była pierwszą zarażoną w regionie. Wykonane u nich testy na koronawirusa dały wynik ujemny.

9 marca na oddział zakaźny w Poznaniu przyjęto 57-latkę z Czapur. Wcześniej przez dwa dni przebywała w puszczykowskim szpitalu. Dopiero po weekendzie przyjęto ją do szpitala im. Strusia w Poznaniu. 11 i 12 marca na ten sam oddział zakaźny przyjęto jej męża i córkę. Po testach potwierdzono u nich zakażenie koronawirusem.

57-letniej kobiety nie udało się lekarzom uratować. Na oddziale jednak nadal walczyli o życie jej mąż i córka. Wczoraj Urząd Wojewódzki podał, że zostali wyleczeni. To znaczy, że ponowne testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny.  Jak się dowiadujemy, dwójka wyleczonych już wróciła do swojego domu. Czują się bardzo dobrze, jednak nadal muszą zachować szczególne środki higieny i ostrożności.

Ozdrowieńcy a wyleczeni

W kraju jest coraz więcej osób, które są nazywane ozdrowieńcami. Jest jednak duża różnica pomiędzy nimi a wyleczonymi. Ozdrowieńcem nazywamy osobę, która nie ma już objawów koronawirusa, ale nadal jest jego nosicielem. Osobę za wyleczoną uznajemy dopiero wtedy, gdy testy laboratoryjne na obecność koronawirusa dwukrotnie dadzą wynik ujemny. Tak jest w przypadku dwójki mieszkańców naszej gminy.

wieś Czapury (gmina Mosina) - nowe budownictwo

wieś Czapury (gmina Mosina) – nowe budownictwo

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Wasze komentarze (1)

  • Pola
    czwartek, 2 kwi, 2020, 23:30:29 |

    Dużo zdrówka życzę i spokoju po tych wszystkich, smutnych przezyciach

Skomentuj