Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | środa, 11 mar, 2020 | komentarzy 6

Drugi przypadek koronawirusa pod Poznaniem. To córka pacjentki z Czapur.

Drugą osobą zarażoną koronawirusem w Wielkopolsce jest córka pacjentki z Czapur. Łącznie w Polsce jest już 31 osób zakażonych.

– Jak przekazał mi rzecznik wojewody, w najbliższym czasie zostaną uruchomione mobilne laboratoria, które będą dojeżdżały do osób objętych kwarantanną. – informuje Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne 4 przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Poznaniu.

Drugą osobą zarażoną koronawirusem w Poznaniu jest córka kobiety, u której koronawirusa potwierdzono w poniedziałek. Informacje potwierdził Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego – Chora została przetransportowana do szpitala i znajduje się obecnie pod opieką lekarzy. Jej stan lekarze określają jako dobry – mówi.

Mąż kobiety również został poddany kwarantannie. Oprócz niego, o pozostanie w domu poproszono 30 pracowników firmy wodociągowej, w której pracował.

Czapury 8 km

Pacjentka jest córką wcześniej zdiagnozowanej mieszkanki naszej gminy. Jej stan ogólny jest dobry. Zgodnie z procedurą została poddana kwarantannie w momencie stwierdzenia zakażenia u jej matki. Badanie u drugiej pacjentki zostało (zgodnie z procedurą) przeprowadzone w kilkudniowym odstępie od momentu rozpoczęcia kwarantanny, aby wykluczyć możliwość pomyłki i uzyskać jednoznaczny wynik. Czekamy na informację w sprawie wyników badań pozostałych członków rodziny pacjentek.

– Jak przekazał mi rzecznik wojewody, w najbliższym czasie zostaną uruchomione mobilne laboratoria, które będą dojeżdżały do osób objętych kwarantanną. – informuje Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch. – Apeluję o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku. W przypadku podejrzewania lub zaobserwowania ewentualnych objawów zakażenia, należy niezwłocznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub najbliższym oddziałem zakaźnym. – dodaje burmistrz

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

telefon alarmowy – całodobowy 609 794 670

epidemiologia – 616467838

wieś Czapury (gmina Mosina) - nowe budownictwo

wieś Czapury (gmina Mosina) – nowe budownictwo

Wasze komentarze (6)

 • Gość
  środa, 11 mar, 2020, 19:45:20 |

  Jeżeli mąż zarażonej udzielał komuni, a sama była na pielgrzymce to będzie o wiele więcej zarażeń.

  • Gość
   środa, 11 mar, 2020, 20:36:37 |

   Kolejna plotka?

   • Aaa
    środa, 11 mar, 2020, 20:52:02 |

    Potwierdzone już, wynika z wypowiedzi oficjalnej.

 • Krzysztof
  środa, 11 mar, 2020, 20:40:21 |

  No to teraz tylko czekać i będzie tych zachorowań niestety jeszcze więcej.

 • Zaniepokojona
  środa, 11 mar, 2020, 22:57:11 |

  Witam, czy ktoś w końcu wpadnie na to, że Kościół w Czapurach powinien zostać zamknięty i zdezynfekowany. Próbowałam dziś dodzwonić się do sanepidu w tej sprawie, ale 2 godziny na linii i byłam cały czas 4 w kolejce. Strach pomyśleć, jeśli osoby objęte kwarantanna też muszą tyle czasu czekać na infolinii. Mam nadzieję, że odbywa się to innym trybem.

  Kobieta na pielgrzymce, mąż szafarz, ksiądz cały czas aktywny, zwiększona ilość mszy, mała społeczność, więc  codziennie spora liczba starszych osób na nabożeństwie, czy naprawdę nie można nic zrobić z tym miejscem? Kosciół ogólnie dostępny dla wszystkich mieszkańców, osób starszych i dzieci. Organizowane są dodatkowe nabożeństwa. Przecież to może być źródło kolejnych zakażeń.
  Poza tým nadal nic nie mówi się o lekarce, od której rzekomo zaraziła się pierwsza kobieta.
  Pozdrawiam 

   

   

 • Stegna
  czwartek, 12 mar, 2020, 8:24:33 |

  Postawa Rządu względem poczynań kościoła
  jest dla mnie oburzajaca. Gdzie tu zdrowy rozsądek i dobro człowieka które głoszą ? Jedna hipokryzja, oglupianie tych którzy sami nie myślą i chciwość na „tace”. Braknie słów na bezsilność Rządu.Tam moga sie mnozyc przypadki koronawirusa ?Dlaczego Czesi mogli zrobić „porzadek” z kościołami? Bo są mądrzy.

Skomentuj