Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 22 lip, 2020 |

Remont Leszczyńskiej – umowa podpisana

Podpisano umowę z wykonawcą remontu  ul. Leszczyńskiej w Mosinie  (droga powiatowa) na odcinku o długości ok. 750 metrów – od sygnalizacji świetlnej na ul. Mostowej do ul. Strzałowej. Inwestycję poprowadzi Gmina Mosina w ramach porozumienia z Powiatem Poznańskim – właścicielem drogi.

– W wyniku podejmowanych starań przez Gminę, na tę inwestycję Powiat Poznański przeznaczył w swoim tegorocznym budżecie środki, które pokryją połowę kosztów jej realizacji. Pozostały koszt poniesie Gmina. W zakresie tej inwestycji, na odcinku  ul. Leszczyńskiej wyremontowana zostanie jezdnia oraz chodnik. – informuje Urząd Miejski w Mosinie

ulica Leszczyńska w Mosinie

wjazd w ulicę Leszczyńską w Mosinie od strony Mostowej

Wykonawca: Jan Nowak Zakład  Drogowo-Budowlany NOJAN z Grodziska Wlkp.
Koszt zadania – kwota zawarta w umowie: 969 982, 92

– Ulica Leszczyńska w Mosinie na całej długości wymaga modernizacji, jednak jedynie odcinek od sygnalizacji świetlnej na ul. Mostowej do ul. Strzałowej może być zmodernizowany w ramach remontu. Taki remont może przeprowadzić Gmina Mosina w ramach porozumienia z Powiatem. Pozostały odcinek ul. Leszczyńskiej – od ul. Strzałowej do granicy miasta, wymaga przebudowy drogi. Wiąże się to z uregulowaniem prawnym działek położonych w pasie drogowym, co może przeprowadzić jedynie właściciel drogi – Powiat Poznański. Burmistrz Gminy Mosina podejmie starania o opracowanie przez Powiat projektu przebudowy pozostałego odcinka ul. Leszczyńskiej. – dodają urzędnicy.

źródło: J. Nowaczyk, Urząd Miejski w Mosinie

ulica Leszczyńska w Mosinie

ulica Leszczyńska w Mosinie – planowana modernizacja jezdni oraz chodnika na odcinku od ulicy Mostowej do Strzałowej

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.7/10 (Głosujących: 3)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo