Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | wtorek, 21 kwi, 2020 | komentarze 2

Remonty w Mosinie i Puszczykowie. Wyniki naboru do funduszu dróg samorządowych

W ubiegłym tygodniu pojawiły się wyniki naboru do funduszu dróg samorządowych. Wśród 111 dróg z całej Polski, znalazły się też te z Mosiny i Puszczykowa. Mieszkańcy jakich ulic doczekali się remontów?

Fundusz to mechanizm wsparcia miast, powiatów i gmin w remontach swoich ulic. W 2019 samorządy w województwie otrzymały prawie 160 milionów złotych dofinansowania. W Mosinie udało się wtedy uzyskać dotacje na remonty ulic Strzałowej i Brzechwy. W Puszczykowie natomiast pieniądze dostały ulice Mazurska i Sobieskiego.

Fundusz nadal nie dla Łaziennej

W tym roku w funduszu dla województwa przeznaczono 143 miliony złotych. W Mosinie za te pieniądze zostanie wyremontowana ulica Świerkowa. Modernizacji zostanie poddana jednak tylko jej część – odcinek od Szosy Poznańskiej do ul. Chopina. Dokładnie 220 metrów z 500-metrowej ulicy.

Gmina może liczyć na dofinansowanie w wysokości połowy kosztów budowy, czyli 455 tysięcy złotych, reszta będzie pochodzić z budżetu samorządu. Według podanego w wynikach naboru terminu realizacji, remont Świerkowej ma się zacząć jeszcze w tym miesiącu. Koniec robót przewidziany jest natomiast na wrzesień tego roku.

Mieszkańcy ulicy Świerkowej na odcinku od ul. Chopina do ul. Wodnej na remont muszą jeszcze zaczekać.

W Mosinie nie udało się natomiast nadal uzyskać dofinansowania na remont Łaziennej. W sierpniu 2019 gmina złożyła wniosek o to właśnie w ramach funduszu. Mieszkańcom tej ulicy jednak przyjdzie jeszcze poczekać na remont.

W Puszczykowie ruszyły prace

W Puszczykowie udało się uzyskać dofinansowanie na ulice Żwirową. Prace rozpoczęły się tam w zeszłym tygodniu. Na niespełna 400-metrowy odcinek miasto dostało 787 tysięcy złotych. Tak, jak w przypadku Mosiny, jest to połowa kosztów. Resztę dołoży Puszczykowo. Koniec prac przewidziany jest na czerwiec 2020. W Puszczykowie trwa też modernizacji ulicy Sobieskiego, gdzie położono już nową nawierzchnię.

Prace na całym odcinku ulicy Żwirowej w Puszczykowie rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Koniec remontu przewidziany jest na czerwiec.

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Wasze komentarze (2)

 • lel
  wtorek, 21 kwi, 2020, 19:19:40 |

  Szkoda że znów tak mało. Miło, że w ogóle coś.

  Gdybym został miliarderem to wyremontowałbym Wam z własnej kieszeni te wszystkie cholerne drogi i jeszcze obwodnicę zarzucił wokół miasta. Ciągle mimo wszystko biedne jest to nasze państwo. Cały czas trzeba wartościować na co w pierwszej kolejności przeznaczyć te nikłe środki. Nie pomaga tu średnio zaradny burmistrz, fakt że Mosina jest ledwie gminą oraz wieloletnie opóźnienia na każdym niemal polu. A tutaj jeszcze pandemia, kryzys i coś czuję niebawem przyjdą większe cięcia. Jeszcze obecne inwestycje jakoś uda się pchnąć, a potem? No ale mam nadzieję że to tylko moje czarnowidztwo. Tego nam wszystkim życzę :)

  • orient
   wtorek, 21 kwi, 2020, 20:58:22 |

   To jest oczywiste, że Mosina bogatą gminą nie jest ale najgorsze jest to, że te ograniczone środki są przepierdzielane na takie rzeczy jak nigdy niewykorzystywane projektu wielu inwestycji czy wykupy ziemi pod nie. I w ten sposób spora część budżetu rozpływa się w powietrzu pochłonięta przez urzędniczą machinę. Co gorsza sam urząd się powiększa, więc jeszcze więcej środków zostanie zużyta przez administrację.

Skomentuj