Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | środa, 3 lut, 2021 |

Alkoholizm w czasach pandemii – jak poznaniacy radzą sobie ze stresem?

Pandemia nie oszczędza nikogo. Z domów wychodzimy rzadziej, pracujemy zdalnie. Każdy z nas próbuje radzić sobie ze stresem, jak tylko może. Od początku pandemii w Poznaniu notuje się wzrost spożycia alkoholu. Jak radzić sobie z rosnącą falą alkoholizmu w województwie wielkopolskim?

Czym jest alkoholizm?

Alkoholizm to niebezpieczna i szybko postępująca choroba. Warto wiedzieć, że uzależnienie od alkoholu wyniszcza organizm, a w konsekwencji może prowadzić nawet do śmierci. Choroba alkoholowa może mieć różne podłoża – psychologiczne, genetyczne, czy środowiskowe. Osoby uzależnione bardzo często wypierają swój problem i twierdzą, że mają kontrolę nad nałogiem. Im wcześniej jednak chory podda się leczeniu, tym lepiej.

Pierwszym krokiem ku wyleczeniu uzależnienia od alkoholu zawsze jest uświadomienie sobie problemu.

Mimo narastającego problemu, znaczna część osób wciąż nie wie, jak postępować w przypadku alkoholowego uzależnienia. To samo dotyczy również samego uzależnionego w obliczu choroby.

Jak leczyć uzależnienie od alkoholu?

By skutecznie przeciwdziałać i pokonać postępujący alkoholizm, należy działać stanowczo i szybko. Kompleksowe leczenie oparte na kilku rodzajach terapii pomoże choremu poradzić sobie z problemami, oczyścić organizm i – co ważne – zniechęcić do spożywania alkoholu w przyszłości. Zwłaszcza w czasach pandemii i przymusowego zamknięcia w domach, działania przeciwdziałające alkoholizmowi są tak istotne.

Pierwszym etapem leczenia jest detoksykacja organizmu. Stanowi to idealny podkład pod dalsze terapie, ponieważ dzięki przeprowadzonemu detoksowi organizm zostaje całkowicie oczyszczony z toksyn poalkoholowych. Takie odtrucie alkoholowe pomaga też uregulować zaburzoną gospodarkę wodno-elektrolitową i uzupełnić wszystkie niedobory witamin i minerałów.

Klinika leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet Poznań

Klinika leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet Poznań

Oprócz detoksu, kolejnym krokiem w obliczu postępującego alkoholizmu może być zabieg zaszycia alkoholowego i terapia lekiem esperal. Esperal to dyskretna wszywka alkoholowa, której substancja czynna – disulfiram – skutecznie zniechęci pacjenta do dalszego picia.

Warto równocześnie zapisać się na psychoterapię z wykwalifikowanym specjalistą, który przez cały okres leczenia farmakologicznego wspomoże pacjenta i pomoże mu odnaleźć się w problemie.

Gdzie leczyć alkoholizm w Poznaniu?

Wybór odpowiedniej placówki leczącej alkoholizm nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie w trakcie pandemii.

Centrum antyalkoholowe Nasz Gabinet Poznań działa nieustannie nawet w dobie panującej pandemii i wciąż pomaga pacjentom rozpocząć nowe życie bez alkoholu. Dbając o pełen profesjonalizm placówki, Nasz Gabinet współpracuje ze specjalistami doświadczonymi i wykwalifikowanymi w dziedzinie leczenia uzależnień alkoholowych w Poznaniu.

Nasz Gabinet Poznań

Istotne jest również indywidualne podejście do każdego pacjenta, ponieważ każda historia jest inna. W ten sposób możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, które dla konkretnego pacjenta będzie najskuteczniejsze.

Wszystkie terapie wykonywane przez ośrodek Nasz Gabinet cechuje wyjątkowa skuteczność, bo aż na poziomie 93%. W placówce panuje również rodzinna atmosfera z zachowaniem profesjonalizmu i dyskrecji.

Warto mieć również na uwadze, że przychodnia Nasz Gabinet nie jest ośrodkiem zamkniętym. Terapie alkoholowe przeprowadzane są skutecznie w placówce i nie wymagają izolacji pacjenta.

Centrum medyczne leczenia alkoholizmu w Poznaniu posiada w swojej ofercie najwyższej jakości usługi. Zarówno lekarze, jak i cały personel medyczny, to osoby, które jak nikt inny rozumieją pacjentów i problemy, z jakimi przyszło im się borykać.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj