Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Wiktoria Kalimbet | czwartek, 28 sty, 2021 | komentarze 3

Z wizytą w mosińskim sztabie WOŚP: Co będzie się działo w niedzielę?

Mimo, że epidemia zmieniła tegoroczny Finał, zbiórki i licytacje ciągle trwają. W tę niedzielę czekają na nas również wydarzenia finałowe. Czego możemy się spodziewać – zapytaliśmy wolontariuszy z mosińskiego sztabu WOŚP – Martę Beretę i Piotra Demutha.

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na zakup sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego i do diagnostyki głowy.

Wydarzenia

– Co roku mieliśmy imprezy z okazji WOŚP, ale niestety obostrzenia epidemii je uniemożliwiły – mówi szefowa mosińskiego sztabu WOŚP, Marta Bereta. – Bieg z cukrzycą, w którym bierze udział zawsze ogromna liczba osób, musi się odbyć w trybie online.

Marta tłumaczy, że nie ma jednej godziny, ani miejsca startu, nie ma też mety w tym biegu. Wszyscy chętni mogą przebiec 10-kilometrową trasę w dowolnym czasie i o dowolnej porze. By zmierzyć przebiegnięty dystans oraz czas, wystarczy zainstalować mobilną aplikację STRAVA. Więcej informacji możemy znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

W tym roku WOŚP wspierają również morsujący. Morsowanie zacznie się o godzinie 10:30 na Gliniankach. Podczas, gdy śmiałkowie będą zanurzać się w wodzie, wolontariusze będą prowadzić zbiórkę.

– Mieliśmy w zeszłym roku bardzo fajną akcję z Jadłodzielnią: „1000 piernikowych serc” – opowiada szefowa Sztabu. – Bardzo dużo osób z Mosiny piekło te pierniki, rozdawaliśmy je potem podczas Finału tutaj w Mosińskim Ośrodku Kultury. Postanowiliśmy, że w tym roku zrobimy to w innej formie: teraz pieczemy pierniki i częstujemy swoich sąsiadów – tłumaczy Marta Bereta.

Dołączyć do tego wydarzenia na Facebooku można pod linkiem: 1000 Piernikowych Serc.

Wśród aktywności i inicjatyw, do których możemy dołączyć podczas Finału WOŚP, są także marsze Nordic Walking. Organizowane przez „Przyrodobranie” marsze z kijkami odbędą się 30 i 31 stycznia, również w formie online. „Obowiązkowo zabierzcie kije, dobry humor i kasę na serduszkowe naklejki” – czytamy na profilu Przyrodobrania na Facebooku. Znajdziemy tam również zapisy i szczegółowe informacje dotyczące marszy.

Zbiórki

W niedzielę na terenie całej gminy wyjdzie około 70 wolontariuszy. – Chcemy w najbliższym czasie zrobić mapkę, na której zaznaczymy miejsca, gdzie na pewno znajdziemy wolontariusza. Chcemy dać też informacje, gdzie i w jakich godzinach można będzie zapłacić kartą. Myślę, że to będzie na placu 20 Października – mówi wolontariusz z mosińskiego sztabu WOŚP, Piotr Demuth. – Postaramy się, żeby tam zawsze ktoś był – dodaje.

Marta przyznaje, że w tym roku liczba wolontariuszy jest prawie dwa razy mniejsza niż w zeszłym. – Mamy natomiast bardzo dużo puszek stacjonarnych. Teraz już prawie 80 punktów stałych, w tym sklepy i różne firmy, w całej gminie są zaopatrzone w nasze puszki sztabowe. Więc można aż do 31 stycznia wrzucać tam pieniądze.

Licytacje

Jak mówi Piotr Demuth, najważniejsze jest skupienie się na licytacjach. – Już mamy ponad setkę wystawionych przedmiotów i usług. W związku z tym, że nie ma koncertu finałowego, wszystkie licytacje są prowadzone przez Allegro, a my je udostępniamy.

Sztab WOŚP Mosina ma też eSkarbonkę, do której można wpłacać pieniądze z karty Mastercard albo przez PayU. – Każdy wolontariusz ma też swoją eSkarbonkę, ale na razie ludzie nie wpłacają za dużo, – mówi Piotr. – Są przyzwyczajeni do wrzucania do puszki oraz do tego, że później jest to rozliczane przez wolontariusza.

Piotr i Marta zapewniają, że wpłacanie do eSkarbonki jest bezpieczne, a środki automatycznie zostaną przekazane na konto Fundacji. Przekierowanie do eSkarbonki Sztabu oraz wszystkich licytacji na Allegro znajdziemy na stronie Mosińskiego Ośrodka Kultury.

– Mamy wielu oddanych wolontariuszy, którzy działają co roku – mówi Piotr i pokazuje przedmioty, które mieszkańcy przekazali do sztabu. – Dobrze nam idzie na Allegro. Największą popularnością cieszą się loty nad Mosiną i rower od Kolektywu „Barwa” – opowiada wolontariusz.

Wśród licytacji znajdziemy także gadżety z logo 29. Finału WOŚP, takie jak koszulki, breloki i magnesy. Dla zainteresowanych maseczkami z logo przykra wiadomość: są tylko dla sztabowców.

Napisano przez Wiktoria Kalimbet opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Wasze komentarze (3)

 • Badylarz
  niedziela, 31 sty, 2021, 11:05:29 |

  Zamiast Rydzykowi daj Owsiakowi;-)

 • Mosinianin
  niedziela, 31 sty, 2021, 19:38:48 |

  Owsiak nie lepszy od Rydzyka , chcesz zrobić coś dobrego dla ludzi , to bądź dobrym człowiekiem, ale nie rozdawaj pieniędzy,nieodpowiednim ludziom/instytucją.

 • Mosinianin
  niedziela, 31 sty, 2021, 19:40:43 |

  Z tego co słyszałem to Biedroń też daje Owsiakowi, choć nie wiem co na to śmieszek.

Skomentuj