Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 19 lut, 2021 | komentarze 2

„Jak zawsze nieustraszeni w walce – tym razem z kałużami w Mosinie.”

 Trwa odpompowywanie wody z zalanych ulic i posesji na terenie gminy Mosina. Akcja prowadzona jest przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mosinie.

– Prosimy o wyrozumiałość mieszkańców ale robimy to również dla ich dobra – informują strażacy z Heavy Rescue SGRT OSP Mosina.

– Informuję, że na prośbę Urzędu Miejskiego i Radnych na teren Gminy wyjedzie kilka jednostek OSP i będzie odpompowywać wodę. Na Mosinie minimum dwa zespoły do godziny co najmniej 20:00, ale prosimy o wyrozumiałość co do kolejności, bo będziemy jechać osiedlami, by nie jeździć po całej Mosinie – informował rano Michał Kołodziejczak, komendant OSP Mosina.

Na wyposażeniu strażaków są specjalne pompy, które służą służbom do wypompowania wody. – Jest to nasze standardowe wyposażenie, na lokalne podtopienia piwnic czy ulic, wystarczy – zapewnia Michał Kołodziejczak. W Mosinie problemem przy roztopach często są podtopione, nieutwardzone ulice. – W sytuacji, gdy mamy zalaną ulicę i istnieją trudności z przejazdem, powinniśmy zadzwonić do gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Tam powinniśmy otrzymać pomoc – urzędnicy wyślą na naszą ulicę ZUK lub straż, jeśli istnieje niebezpieczeństwo podtopienia domu – tłumaczył wczoraj Michał Kołodziejczak w rozmowie z naszym reporterem.

Jedna z zalanych ulic w Mosinie fot. OSP Mosina

Odpompowywanie ulic na jednej z zalanych ulic w Mosinie fot. OSP Mosina

Jedna z zalanych ulic w Mosinie fot. OSP Mosina

Zalana ulica w Mosinie fot. OSP Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Kvartz
  piątek, 19 lut, 2021, 17:31:34 |

  Brawo straż.

  PS. Może obywatelska zrzutka na dekoder? 100 osób da po kilka złotych i wyrównamy im tę idiotyczną stratę. Jeśli w ogóle chcą…

  Wartość ich pracy i pomocy nam i tak jest nie do przecenienia.

 • Badylarz
  piątek, 19 lut, 2021, 23:41:57 |

  Pieniądze basen na tych zdjęciach.
  Nie działa im dekoder telewizji….

Skomentuj