Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 29 mar, 2024 |

Kwietniowy numer GMP w punktach sprzedaży!

Do punktów sprzedaży trafił dziś najnowszy, kwietniowy numer Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej. O czym piszemy?

Nie sposób nie zacząć od wyborów: przed nami gorący początek miesiąca. 7 kwietnia wybierzemy burmistrzów, a także nowe składy rad miejskich, powiatów oraz przedstawicieli do sejmików wojewódzkich. Czy w Mosinie i Puszczykowie powieje wiatr zmian?

W kwietniowym numerze ostatecznie podsumowujemy sprawę „leśnego wodociągu”, która była rozpatrywana przez Komisję Rewizyjną od 2021 roku i do czerwoności rozgrzewała emocje radnych oraz lokalnej społeczności.

Dla komfortu mieszkańców i zrównoważonej gospodarki odpadami gmina Mosina przygotowuje projekt rozbudowy Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Punkt zbiórki odpadów powstanie na działce pomiędzy peronem kolejowym, a Zakładem Usług Komunalnych. Wartość projektu to blisko 4 miliony złotych.

Piszemy także o pożarze, który 10 marca ugaszony został w Mosinie: płonął zabytkowy młyn przy ulicy Kolejowej. Dobrze zachowany zabytek z przełomu z XIX i XX wieku miał duży potencjał, o czym możemy przekonać się z wypowiedzi Doroty Lisiak.

Piszemy także o coraz większej ilości mieszkańców Mosiny, rozbudowie DW 431, dużej inwestycji drogowej w regionie oraz planie zrównoważonej mobilności. Wspominamy także między innymi o zakończeniu wyprawy Maluchem przez Amerykę Południową, dekadzie Biblioteki Miejskiej w Puszczykowie, podsumowujemy mollDur Fest 2024, a także zapraszamy do wzięcia udziału w Kórnickim Maratonie Rowerowym.

Zapraszamy do punktów sprzedaży!

Okładka GMP - Kwiecień 2024

Okładka GMP – Kwiecień 2024

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj