Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | poniedziałek, 25 lip, 2022 |

O czym pamiętać szukając toalety przenośnej na budowę?

Podczas realizacji różnego rodzaju inwestycji pracownicy budowlani najczęściej nie mają możliwości korzystania ze standardowej toalety. Przedsiębiorcy są jednak zobowiązani, by zapewnić pracownikom właściwe warunki higieniczno-sanitarne. W tym celu najczęściej stawiają specjalne toalety przenośne. O czym pamiętać podczas poszukiwania odpowiedniej toalety przenośnej na budowę? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

O czym należy pamiętać przy szukaniu toalety na budowę?

Pracownicy budowlani muszą mieć zapewnione optymalne warunki higieniczno-sanitarne. Wynika to wprost z obowiązujących w Polsce zapisów kodeksu pracy oraz innych dokumentów. Rozporządzenie w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy mówi jasno, że na 30 mężczyzn zatrudnionych w ramach jednej zmiany musi przypadać minimum jedna toaleta i jeden pisuar.

Istotne jest także to, w jaki sposób sanitariaty są rozmieszczone. Najbliższa toaleta nie powinna znajdować się dalej niż 125 m od pracownika – dotyczy to placu budowy na otwartej przestrzeni. Obowiązkiem pracodawcy jest także zapewnienie pracownikom dostępu do umywalek z wodą. Z kolei, gdy prace wiążą się z częstym brudzeniem rąk, dla zagwarantowania pracownikom odpowiedniego komfortu należy zainstalować minimum jeden prysznic.

W związku z tym, iż w ciągu roku dana firma może realizować nawet kilkanaście różnych inwestycji, zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakup bądź wynajem toalet przenośnych. W ten sposób przedsiębiorstwo po zakończeniu danej budowy w szybki sposób może przetransportować toaletę w kolejne miejsce. Jedną z firm, która zajmuje się analizowaniem aktualnych ofert sprzedaży i wynajmu toalet, jest Toico. Szczegółowe informacje na jej temat dostępne są na stronie https://toico.pl/.

Przenośne toalety

Przenośne toalety

Jak działają przenośne toalety?

Przenośna toaleta wyróżnia się mobilnością oraz tym, iż nie wymaga podpięcia do instalacji kanalizacyjnej. Jej nieodłącznym elementem jest zbiornik bezodpływowy na fekalia. W tym zbiorniku znajdują się także odpowiednie chemikalia, które sprawiają, że wszelkiego rodzaju przykre zapachy i chorobotwórcze drobnoustroje są neutralizowane. Pojemność zbiornika powinna być dopasowana do uwarunkowań danego terenu oraz zapotrzebowania.

W przenośnej toalecie znajduje się ubikacja, podajnik na papier oraz zamek i zawieszka „otwarte / zamknięte”. W bardziej zaawansowanych modelach znajdziemy umywalki, wieszaki na ubrania, podajniki na mydło czy płyny dezynfekujące czy ręczniki do wycierania rąk. Z aktualnymi ofertami wynajmu i sprzedaży toalet przenośnych na terenie Poznania można zapoznać się na https://toico.pl/wynajem-toalet-przenosnych-poznan/.

Czy przenośna toaleta gwarantuje wysoki komfort użytkowania?

Nowoczesne toalety przenośne gwarantują bardzo wysoki komfort użytkowania – znajdziemy w nich nie tylko ubikację czy podajnik na papier, ale także podajniki na mydło, umywalki czy odświeżacze powietrza. Wysokie potrzeby użytkowników sprawiają, że producenci nieustannie inwestują w kolejne nowatorskie rozwiązania, dzięki którym korzystanie z toalet jest jak najprzyjemniejsze. Więcej informacji na temat zastosowania toalet przenośnych dostępnych jest na portalu wykonczony.pl.

Przenośne toalety podczas budowy bloków

Przenośne toalety podczas budowy bloków

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj