Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 6 maj, 2023 |

To dziś! 30 lat Galerii Sztuki w Mosinie

Dziś wielki dzień mosińskiej Galerii Sztuki: święto związane z trzydziestoleciem działalności jest okazją do podsumowania dorobku, jaki ma na swoim koncie to wyjątkowe miejsce.

Dziś dzień rocznicowych obchodów. Od samego rana na rynku odbędzie się performance rzeźbiarski „Stańczyk”, a od 11 warsztaty plastyczne dla dzieci. Od 16 w planie umieszczono wyjątkowe miejskie widowisko: teatr wędrowny „Spotkanie osobowości”, który będzie się przemieszczał od ronda przy Niezłomnych, ulicą Wawrzyniaka i Farbiarską. Kulminacją uroczystości będzie potrójny wernisaż wystaw: Jacka Strzeleckiego, Wiesława Koronowskiego oraz archiwalnych zdjęć galerii.

Galeria Miejska w Mosinie została założona w 1993 roku z inicjatywy dwóch artystów, mieszkańców Mosiny: profesorów Bogdana Wegnera i Jacka Strzeleckiego. Od początku Galeria była wspierana przez samorząd Gminy Mosina, tworząc kulturowy „most” pomiędzy Mosiną a Poznaniem, prezentując w murach mosińskiej galerii prace artystów związanych z dawną Państwową Wyższą Szkołą Sztuk Plastycznych, a obecnie Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. W mosińskiej Galerii przez 30 lat odbyło się około 370 wystaw.

Jak podkreślają organizatorzy dzisiejszych wydarzeń, 30-lecie Galerii jest nie tylko podsumowaniem dotychczasowych działań i wspominek, ale przede wszystkim podziękowaniem dla mieszkańców – najważniejszym odbiorcom ich działań.

Zaproszenie na obchody 30-lecia Galerii Sztuki w Mosinie.

Zaproszenie na obchody 30-lecia Galerii Sztuki w Mosinie.

30 lecie Galerii Sztuki w Mosinie.

30 lecie Galerii Sztuki w Mosinie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj