Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | wtorek, 21 lis, 2023 | komentarze 3

Zabawy z dzieckiem w domu – co zrobić, żeby urozmaicić czas?

Nadeszła jesień, a więc czas, gdy Twoje dziecko najprawdopodobniej zacznie więcej czasu spędzać w domu. Nic dziwnego, za oknem szybko robi się ciemno, więc ochota do zabawy na dworze jest mniejsza. Jednak jak w takim razie dobrze zorganizować maluchowi czas w domu?

Postaw na kreatywne zabawy

W teorii możesz po prostu posadzić dziecko przed telewizorem lub dać mu do ręki tablet. Jednak lepszym pomysłem będzie wspólna zabawa. Jesień to czas, gdy dobra planszówka umożliwia przyjemne spędzenie wieczoru. Zdecyduj się na grę, która nie będzie mieć zbyt skomplikowanych zasad, wówczas zyskasz szansę na to, że maluch się zaangażuje . Niektóre tytuły bazują nie tylko na rzucaniu kostką, ale także wykonywaniu specjalnych zadań – na przykład trzeba zaśpiewać piosenkę, zrobić kilka przysiadów lub opowiedzieć jakąś historię. To dobry sposób na integrację całej rodziny!

Możesz także zorganizować coś specjalnego. Na przykład poszukiwanie skarbów! Przygotuj dla dziecka mapę, która będzie zawierać instrukcje odnośnie odnalezienia cennego przedmiotu . Mogą być to jakieś łakocie lub dowolny przedmiot, który sprawi małemu odkrywcy radość. Pomyśl, jaką przygodę możesz dla niego zorganizować!

Domowy teatr sposobem na udany rodzinny wieczór

Za oknem ciemno i ponuro? To nic, możesz zorganizować w swoich przytulnych czterech kątach prawdziwy spektakl! W tej zabawie zaangażowane będzie nie tylko Twoje dziecko, ale również Ty jako rodzic. Co istotne, do organizacji takiego przedsięwzięcia wcale nie potrzeba wiele. Możecie stworzyć kostiumy, bazując na tym, co znajdziecie w domu . Następnie stwórzcie ogólny zarys scenariusza, zaopatrzcie się w rekwizyty i improwizujcie. To niezwykle kreatywna zabawa, która może pomóc Twojemu maluchowi w przyszłości, na przykład oswajając go z tremą towarzyszącą występom.

Alternatywą może być także stworzenie przedstawienia z pacynkami . Jeśli nie masz takich w domu, to zawsze inną opcją będą ulubione pluszaki Twojego dziecka. Dzięki nim będziecie mogli odegrać różne historie, a maluch będzie mógł wykazać się pomysłowością w kreowaniu własnych opowieści. Taka zabawa sprawi, że zapomnicie o chłodzie grasującym za oknem!

Stwórzcie własne domowe koszulki

Zabawa w projektantów? Czemu nie! Kup dla każdego członka rodziny biały t-shirt w jego rozmiarze. Następnie zaopatrz się w farbki akrylowe . Z takim asortymentem możecie przystępować do dzieła.

Metody mogą być dwie – albo każde z Was samodzielnie przygotuje swój unikalny t-shirt, albo wymieniajcie się co jakiś czas. Na przykład niech na każdej koszulce będzie jakiś element namalowany przez inną osobę. Otrzymacie wówczas ubranie, którego nie da się kupić w sklepie. Co więcej, Twoje dziecko będzie mogło się uzewnętrznić i umieścić na t-shircie rzeczy związane ze swoimi zainteresowaniami lub… ze swoimi rodzicami . Jest to więc jesienna aktywność, podczas której można się do siebie mocno zbliżyć.

Ugotujcie wspólnie posiłek

Ta pora roku może być także czasem kulinarnych eksperymentów. Zapytaj się dziecka, na jaki posiłek ma ochotę. Następnie zaproponuj mu, aby towarzyszył Ci w jego przygotowaniu . Oczywiście nadzoruj każdą czynność, jaką będzie wykonywać maluch. Pamiętaj również o tym, aby go nie strofować. Jego zdolności manualne mogą być jeszcze ograniczone, ale to nic. Nawet jeżeli jakiś element nie wyjdzie idealnie, pochwal dziecko. Niech czuje, że odgrywa ważną rolę w przygotowaniu obiadu lub kolacji.

Wspólne gotowanie to także ważny krok w stronę usamodzielniania malucha. Jeśli co jakiś czas będzie z Tobą w kuchni, to zobaczy, że robienie posiłków to nic strasznego . Kto wie, być może nawet to polubi i gdy podrośnie, to od czasu do czasu przyrządzi coś dla Was samodzielnie?

Jak widać, jesień to pora roku, w której można poeksperymentować z nowymi zabawami. Mamy nadzieję, że choć kilka z naszych propozycji przypadło Ci do gustu. Pamiętaj, że niektóre atrakcje Tobie mogą wydać się infantylne, natomiast dla Twojego dziecka będą to wydarzenia, do których będzie chętnie wracać pamięcią.

Planszówki - pionki i kości do gry

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  wtorek, 21 lis, 2023, 14:51:32 |

  Najważniejsze – zacznijcie od nie kupowania dziecku smartfona. Bo jak go mu dacie to jest the end.

  • Gość
   wtorek, 21 lis, 2023, 16:16:14 |

   Smartfony to plaga… dzieciaki nie potrafią znaleźć sobie zajęcia poza telefonem.

 • Kaja
  wtorek, 21 lis, 2023, 16:12:31 |

  Planszowki są najlepsze. Polecam

Skomentuj