Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 19 kwi, 2024 | komentarzy 5

Rusza kolejny etap rozbudowy DW nr 431. Co dzieje się w Świątnikach?

Pierwsze prace związane z wycinką drzew zostały już wykonane. Wciągu ostatnich dni pojawiło się oznakowanie dotyczące robót budowlanych. Należy zachować szczególną ostrożność przejeżdżając przez DW 431 w Świątnikach.

Firma Colas, która wygrała w przetargu na modernizację DW 431 Kórnik – Mosina w Świątnikach poinformowała, że 17 kwietnia zamierza przystąpić do rozpoczęcia robót budowlanych. Na drodze pojawiło się oznakowanie ograniczające prędkość do 40 km/h, tablice ostrzegawcze kierunkowe oraz znaki drogowe związane z robotami drogowymi. Prace będą wykonywane przy częściowym zajęciu pasa jezdni wg projektu tymczasowej organizacji ruchu.

Rozbudowa DW nr 431 Mosina – Kórnik w Świątnikach obejmie długość około 840 metrów drogi wojewódzkiej nr 431 w Świątnikach oraz 100 metrowy odcinek drogi powiatowej 2464P. Jak wynika z dokumentacji, roboty budowlane obejmują budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej, zatoki autobusowe, ścieżkę rowerową oraz pieszo-rowerową, chodniki, zjazdy indywidualne. Na skrzyżowaniu ulicy Śremskiej z DW 431 powstanie małe rondo z wyniesioną wyspą środkową o średnicy zewnętrznej 40 metrów.

Przewidywany termin zakończenia robót to 28 kwietnia 2025 roku.

Już niedługo kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami

Już niedługo kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami

Widok na DW nr 431 z drogi powiatowej

Rozpoczęły się pierwsze prace przed modernizacją drogi

Zamiast starego skrzyżowania postanie rondo

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • Mieszkaniec
  piątek, 19 kwi, 2024, 16:58:36 |

  Redakcjo. Napiszcie proszę art o tym co się dzieje z II etapem /obwodnica Mosiny/ za jaki jest odpowiedzialna nasza Gmina. Idźcie do Burmistrza, Radnych i domagajcie się konkretnych odpowiedzi z terminami a nie ogólników.

  17
  1
  • Gość
   sobota, 20 kwi, 2024, 8:59:32 |

   Redakcja może pytać..
   Tylko po co wybraliśmy naszych radnych,którzy biorą pieniądze i nie potrafią na forum sesji zapytać pana burmistrza.

   13
   • Gość
    poniedziałek, 22 kwi, 2024, 16:30:49 |

    Chcesz zadać pytanie Burmistrzowi to można zadać publicznie na stronie mosina.pl a nie snuć domysły i przerzucać się odpowiedzialnością…

  • Mieszkaniec
   wtorek, 23 kwi, 2024, 8:03:35 |

   Kolejny nawiedzony – niby mieszkaniec a tak nieogarnięty w lokalnych sprawach. NIe ma terminów i nie ma obwodnicy… Podziękowania proszę słać do lokalnego Pana którym jest w naszej okolicy Aquanet :/ Gdzie w podziękowaniu za ograniczenia możliwości rozwoju mamy najdroższą wodę i ścieki…

 • Mieszkaniec
  wtorek, 23 kwi, 2024, 8:01:23 |

  Co za deb..l wymyślił w tym miejscu rondo. I czemu ono ma służyć? Chyba tylko wyprowadzeniu pieniędzy do prywatnej firmy. To rondo w tym miejscu nie ma żadnego uzasadnienia.

  1
  1

Skomentuj