Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 12 sty, 2024 |

Rozbudowa DW 431: kolejnym etapem Świątniki

WZDW ogłosił przetarg na roboty budowlane na drodze wojewódzkiej w Świątnikach. To początek kolejnego etapu modernizacji DW 431.

Przedmiotem zamówienia jest inwestycja na długości około 840 metrów drogi wojewódzkiej nr 431 w Świątnikach oraz 100 metrowy odcinek drogi powiatowej 2464P. Roboty budowlane obejmują budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej, zatoki autobusowe, ścieżkę rowerową oraz pieszo-rowerową, chodniki, zjazdy indywidualne. Na skrzyżowaniu ulicy Śremskiej z DW 431 powstanie małe rondo z wyniesioną wyspą środkową o średnicy zewnętrznej 40 metrów.

Inwestycja jest współfinansowana z europejskiego Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 oraz budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. – Budżet projektu to około 20 mln złotych – poinformował burmistrz Dominik Michalak.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 29 stycznia. Po wyłonieniu najkorzystniejszej oferty nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą, który będzie miał 420 dni na zakończenie robót.

Rondo, jakie ma powstać na skrzyżowaniu DW 431 z ulicą Śremską w Świątnikach.

Rondo, jakie ma powstać na skrzyżowaniu DW 431 z ulicą Śremską w Świątnikach.

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj