Redakcja GMP | wtorek, 7 sty, 2025 | komentarzy 8

Pełna miska dla zwierzaka. Pomoc dla bezdomnych zwierząt w Mosinie

W Mosinie przy ulicy Sowinieckiej 6G znajduje się punkt czasowego pobytu zwierząt. Dzięki inicjatywie „Pełna miska dla zwierzaka” każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę, by poprawić los znajdujących się tam czworonogów.

Pełna miska dla zwierzaka

Do punktu czasowego pobytu trafiają zwierzęta w różnym stanie. Jedne zgubiły się na spacerze i nie mogły wrócić do domu, ale zdarzają się również takie, które z tego domu uciekły, lub go w ogóle nie miały, są wychudzone, schorowane, a czasami okaleczone. Różnorodność zwierząt i ras wymaga zróżnicowanej pomocy oraz wyżywienia. W ramach wsparcia czasowego punktu dla zwierząt bezdomnych, wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Skałowie, zorganizowano akcję „Pełna miska dla zwierzaka”.

Jakie są potrzeby?

Aktualne potrzeby to karma dla psów: sucha oraz mokra, dla psów dużych i małych, specjalistyczna i weterynaryjna dla chorych zwierząt. Karma dla kotów: sucha i mokra, dla kotów dużych i małych, a także tych po sterylizacji, mleko w proszku dla kociąt. Inne: żwirek dla kotów, smakołyki dla psów i kotów.

Gdzie i kiedy pomagać?

Punkt czasowego pobytu zwierząt funkcjonuje na terenie ZUK  i PUK przy ulicy Sowinieckiej 6G. Produkty można dostarczać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00–15:00.

Kontakt:

Na czym polega funkcjonowanie czasowego punktu dla bezdomnych zwierząt?

Gdy mieszkaniec gminy Mosina zauważy bezpańskie bądź podejrzanie zachowujące się zwierzę, które krąży po okolicy, informuje o tym fakcie Straż Miejską w Mosinie (tel. 61 819 78 55 lub 501 467 312). Jeżeli sytuacja ma miejsce w czasie trwania weekendu (od soboty godz. 17:00 do poniedziałku godz. 7:00), działania strażników przejmuje Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 722 323 208).

Straż w drodze interwencji odławia zwierzę i przywozi je na ul. Sowiniecką 6G w Mosinie. Świeżo przybyłe zwierzę zostaje nakarmione oraz napojone. Od tego momentu zaczynają się poszukiwania właściciela, poprzez  opublikowanie zdjęcia nowego podopiecznego na strony internetowe.  Po 5 dniach roboczych zwierze zostaje przetransportowane do schroniska w Skałowie.

A co, jeżeli znajdzie się właściciel?

Każdy, kto rozpozna swojego psa lub kota musi udać się do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Dworcowej 3 , gdzie zostanie poproszony o dokumenty potwierdzające tożsamość psa oraz jego właściciela. Gdy zostanie potwierdzona zgodność dokumentów, właściciel otrzymuje zaświadczenie, z którym może udać się do ZUK po odbiór swojego pupila. Po weryfikacji dokumentów oraz przekazaniu pracownikowi zaświadczenia wystawionego przez Straż Miejską, właściciel wraz ze swoim zwierzęciem mogą wrócić do domu.

źródło: ZUK, UM

Pies w przytulisku

fot. PUK Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (8)

  • Gość
    wtorek, 7 sty, 2025, 19:32:21 |

    [Komentarz ukryty, zawierał treści o charakterze zniesławiającym, znieważającym inne osoby ;(red.)]

    • Gość
      wtorek, 7 sty, 2025, 19:35:56 |

      [Komentarz ukryty, zawierał treści o charakterze zniesławiającym, znieważającym inne osoby ;(red.)]

  • Gość
    wtorek, 7 sty, 2025, 20:31:50 |

    [Komentarz ukryty, zawierał treści o charakterze zniesławiającym, znieważającym inne osoby ;(red.)]

  • gość
    środa, 8 sty, 2025, 7:06:42 |

    do autora.
    Straży Miejskiej na ulicy Krotowskiego 16 nie ma od około 4 lat.
    Warto to poprawić

  • Zosia
    czwartek, 9 sty, 2025, 12:53:52 |

    Niestety, z tego, co czasem słychać „na mieście” straż miejska markuje pomoc, a nie jej udziela, woli wypuścić na przykład kota ulicę dalej zamiast zawieźć do przytuliska, nie wiem, czy jest w ogóle jakaś systemowa pomoc gminy w tym zakresie, mam wrażenie, że zwierzęta tutaj nie są ważne, nie można się nimi pochwalić jak remontem pomnika w rynku czy skateparkiem…

    • Gość
      czwartek, 9 sty, 2025, 13:25:24 |

      Weterynarze też markują, ale uważam, że ogólnie to jest zdrowe podejście do życia. Czy ktokolwiek pytał zwierzęta czy chcą być „zaoopiekowane” czy wolne?

    • gość
      piątek, 10 sty, 2025, 7:59:39 |

      Jak pani nie wie czy jest pomoc systemowa to proszę się dowiedzieć i nie pisać głupot.
      Zasłyszanych tym bardziej.

Skomentuj