Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 28 gru, 2012 |

Osiemdziesiąt drzewek na 80. urodziny

W tym roku Koło Pszczelarzy Mosina-Puszczykowo obchodziło 80.lecie istnienia. Z okazji tak doniosłej rocznicy miłośnicy tych pożytecznych owadów spotkali się w Puszczykowie. Najbardziej zasłużeni zostali uhonorowani odznaczeniami i medalami. Wszyscy otrzymali od prezesa Aleksandra Falbierskiego podziękowania.

Koło Pszczelarzy Mosina-Puszczykowo

W tym roku Mszę dziękczynną za pszczelarzy odprawiono w kościele pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie. Podczas Mszy św., która rozpoczęła obchody 80.lecia istnienia Koła modlono się o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla pszczelarzy i ich rodzin. Gospodarze zaprosili na swoją uroczystość kolegów – pszczelarzy z Ryszardem Pilarskim, prezesem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu na czele, poczty sztandarowe z innych kół. W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych samorządów: Zofia Springer, Burmistrz Mosiny, Waldemar Krzyżanowski, zastępca burmistrza Mosiny, Andrzej Balcerek Burmistrz Puszczykowa oraz Waldemar Waligórski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mosinie.

Podczas Mszy św. pszczelarze tradycyjnie złożyli w darze proboszczowi owoce swojej i pszczelej pracy: miód oraz świecę paschalną wykonaną z naturalnego pszczelego wosku, która zostanie zapalona w przyszłym roku podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia. Po nabożeństwie gospodarze zaprosili gości do restauracji Nova w Puszczykowie, gdzie odbyło się wręczanie medali i dyplomów za całoroczną pracę. Pszczelarze podziękowali także zaproszonym gościom za wspieranie ich działalności. Każdy otrzymał upominek w postaci miodu lub fantazyjnych woskowych świec.

Natomiast Zofia Springer i Andrzej Balcerek, oprócz życzeń i okolicznościowych dyplomów przekazali na ręce Aleksandra Falbierskiego, prezesa Koła „urodzinowe” prezenty. Od samorządu Mosiny – 80 drzewek, które zostaną posadzone wiosną, w miejscach wskazanych przez pszczelarzy, a od Puszczykowa pieniądze na zakupy w hurtowni pszczelarskiej.

Koło Pszczelarzy Mosina – Puszczykowo zrzesza głównie pszczelarzy z okolic Wielkopolskiego Parku Narodowego. Działają w nim jednak także pszczelarze ze Śremu, Nowego Miasta i Rokietnicy. Koło zrzesza ponad 60 pszczelarzy, posiadających razem około 1600 pszczelich rodzin. Spotkania członków koła odbywają się raz w miesiącu w niedzielę o godzinie 10 w Domu Kultury w Mosinie, ul. Dworcowa 4. Zwykle jest to pierwsza niedziela miesiąca.

Odznaczeni pszczelarze Koła Mosina-Puszczykowo – BRĄZOWE ODZNAKI: Andrzej Połański, Piotr Nowicki, Robert Hertmanowski, Jarosław Jakubowski, Krystyna Bangier. SREBRNE ODZNAKI: Włodzimierz Szeszuła, Andrzej Dembski, Sławomir Biernaczyk, Jerzy Falbierski, Wiesław Grzechowiak, Ryszard Mogielnicki, Jan Sobieski. ZŁOTE ODZNAKI: Jerzy Okulicz, Henryk Przybysz, Damazy Guzikowski.

MEDAL DZIERŻONIA: Henryk Nowicki, Wojciech Kociemba

ODZNAKA HONOROWA zasłużony dla rolnictwa: Wojciech Słowiński, Kazimierz Jaśkowiak, Jerzy Bangier. STATUETKA: Aleksander Falbierski

Red.

Koło Pszczelarzy Mosina-Puszczykowo - rocznica

Koło Pszczelarzy Mosina-Puszczykowo – rocznica

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj