nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Redakcja GMP | sobota, 25 maj, 2013 |

Budują ulicę Za rynkiem

Jeśli warunki atmosferyczne nie pokrzyżują planów drogowcom do końca czerwca powinna zakończyć się budowa tzw. ulicy Za rynkiem w Puszczykowie. Roboty rozpoczęły się w ostatnich dniach kwietnia. Ich wykonawcą jest firma Usługowo Handlowa ANNA z Gniezna, która została wyłoniona w przetargu.

ulica Za Rynkiem

Mówiąc o ulicy Za Rynkiem mamy na myśli ulicę, która w przyszłości połączy ulicę Kościelną z ulicą Poznańską, bez konieczności wjeżdżania na Poznańską przez rondo. Została ona wytyczona między Rynkiem a terenem Centrum Animacji Sportu. Potem za Biedronką ma skręcić w lewo (patrząc od ulicy Kościelnej) i włączyć się w ul. Poznańską. Projektanci założyli, że wzdłuż tej ulicy powstanie 30 miejsc parkingowych, a piesi będą mieli do dyspozycji chodnik wzdłuż ulicy.

Jednak na razie ulica nie może połączyć się z ulicą Poznańską z powodu spraw własnościowych gruntów. Do zakończenia tych uregulowań na końcu ulicy (na tyłach Biedronki) funkcjonowała będzie nawrotka. Auta dojeżdżając do tego miejsca będą mogły swobodnie nawracać. Jeśli miasto dojdzie do porozumienia z właścicielem spornych gruntów, brakujący fragment ulicy zostanie dobudowany.

Po zakończeniu budowy radni będą musieli jeszcze przegłosować uchwałę w sprawie nadania nazwy tej ulicy. Może potoczne miano, jakie zyskała zostanie zaakceptowane i po wakacjach w Puszczykowie za Rynkiem będziemy jeździec ulicą Za rynkiem. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj