Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 18 lut, 2013 |

Medal Rzeczypospolitej Mosińskiej – Wyróżnienie dla Ludzi Wyjątkowych

Prośba do mieszkańców Gminy Mosina o zgłaszanie kandydatur do Medalu Rzeczypospolitej Mosińskiej.

Medal Rzeczypospolitej Mosińskiej

Kiedy żegnamy na cmentarzu naszych bliskich, sąsiadów, nauczycieli, ludzi aktywnych, których znaliśmy z ich społecznej działalności, osiągnięć naukowych, życzliwości i dobroci, często myślimy o tym, ile im zawdzięczamy. Wdzięczność dla nich zachowujemy w sercu i w pamięci. Czasami jednak żal nam, że nie podziękowaliśmy im w jakiś szczególny sposób już za życia. Tymczasem w naszej Gminie istnieje taka możliwość.

W Mosinie od kilkunastu lat przyznawany jest Medal Rzeczypospolitej Mosińskiej. Listę nagrodzonych otwierają ludzie wyjątkowi: Jakub Krauthofer-Krotowski, który ustanowił Rzeczypospolitą Mosińską i Edward hrabia Raczyński z Rogalina, prezydent Rzeczypospolitej na Uchodźstwie. Zapisali się oni złotymi zgłoskami w historii Polski i w historii naszej gminy.

Na liście dotychczas wyróżnionych są nauczyciele, kapłani (ks. Roman Hildebrandt, budowniczy kościoła w Mosinie w okresie stalinowskim), lekarze (jak na przykład prof. Dziatkowiak, wybitny kardiochirurg, który ufundował stypendium dla mosińskiej młodzieży czy dr Kazimierz Maciejewski –wielki społecznik, mosiński Judym), są też zasłużeni harcerze, którzy wiele zrobili dla mosińskiej młodzieży.

Kapituła rozpatruje kandydatury, które spłyną do Rady Gminy do końca lutego. Można je przynieść lub przesłać do Biura Rady.

Medale przyznawane są żyjącym i pośmiertnie. Troską Kapituły jest aby Medal Rzeczpospolitej Mosińskiej otrzymali najlepsi spośród nas. W ich wyborze liczymy na pamięć i pomoc wszystkich mieszkańców gminy.

Dziekan Kapituły

Barbara Miczko – Malcher

Medal Rzeczypospolitej Mosińskiej awers

Medal Rzeczypospolitej Mosińskiej – awers

Medal Rzeczypospolitej Mosińskiej- rewers

Medal Rzeczypospolitej Mosińskiej – rewers

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj