Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 18 lut, 2013 | 1 Komentarz

Kronika i podsumowanie pracy Straży Miejskiej w 2012 roku

Straż Miejska działa w składzie Urzędu Miejskiego na zasadzie referatu.

W odróżnieniu od pracowników urzędu praca odbywa się na dwie zmiany od poniedziałku do piątku od godz. 07.00 do 20.00, w soboty od 09.00 do 21.00. Na każdej zmianie pracuje w zależności od tygodnia 3 – 4 strażników, którzy realizują zadania na podstawie obowiązujących ustaw i wynikające z wcześniej ustalonego planu oraz prowadzą działania interwencyjne zgłaszane przez mieszkańców naszej gminy.

W tym miejscu należy podkreślić, że rejonem działania dla strażników jest obszar całej gminy, miasto Mosina i 21 sołectw.

Podsumowanie pracy Straży Miejskiej w Mosinie w 2012 roku

W wyniku prowadzonych działań pouczono 868 osób, ukarano mandatem karnym 2267 osób, na łączną kwotę 322 680zł, wysłano 38 wniosków do rozpatrzenia przez sąd,  58 spraw przekazano innym instytucjom . Na 43 interwencje w stosunku do osób będących pod wpływem alkoholu 17 odwieziono do miejsca zamieszkania lub izby wytrzeźwień. Na 249 interwencji dotyczących  zwierząt (psy, koty, dziki,  łabędzie, sarny, lisy )odłowiono 80 psów i przewieziono do przytuliska w Mosinie, chore łabędzie umieszczono w ZOO w Poznaniu. Przeprowadzono 314 kontroli posesji pod kątem posiadanych umów na wywóz nieczystości, oznakowania posesji zgodnie z obowiązującym prawem, odprowadzania wód deszczowych, czystości chodników, spalania w piecach niedozwolonych toksycznych materiałów. Prowadzono kontrole obiektów szkół, przedszkoli, placów zabaw dla dzieci, sklepów i targowiska miejskiego, kontrolę nielegalnych wysypisk śmieci (w wyniku odszukanej w śmieciach dokumentacji kilku sprawców wykroczenia zostało ukaranych mandatami). Ujawniono 1 przestępstwo. 43 razy podejmowano wspólne działania z Policją.

Kronika Straży Miejskiej w Mosinie

W miesiącu styczniu straż miejska przeprowadziła 105 interwencji porządkowych, głównie dotyczyły one nie odśnieżonych chodników, wyrzucania śmieci do lasu,  spalania toksycznych materiałów, wysypywania popiołu na ulice, braku nadzoru nad zwierzętami , osób będących pod wpływem alkoholu, jak również nielegalnego wywozu nieczystości płynnych .

W dniu 15.01. patrol straży miejskiej pomiędzy Nowinkami a Żabinkiem odnalazł kobietę chcącą popełnić samobójstwo, po udzieleniu pierwszej pomocy i wezwaniu służb ratowniczych osobę przekazano Policji.

W dniu 25.01 w miejscowości Rogalin skontrolowano  mężczyzny, który kufą wywiózł nieczystości płynne na pole. Wykroczenie zakończono w postępowaniu mandatowym.

„Rekordzista” na ul. Rzeczypospolitej Mosińskiej. W dniu 31 stycznia podczas kontroli prędkości prowadzonej zgodnie z grafikiem przez straż miejską, pomimo trudnych warunków atmosferycznych kierowca samochodu osobowego Honda jechał z prędkością 113 km/h – zupełny brak wyobraźni…

Samochód straży miejskiej w Mosinie

Samochód straży miejskiej w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Fac
    czwartek, 21 lut, 2013, 6:18:38 |

    To nie wolno popiołu wysypywać na ulice? Przeciez dzięki temu nie jest ślizgawica…

Skomentuj