Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | sobota, 6 paź, 2012 |

Wprosiliśmy się do Straży Miejskiej

Wrzesień w każdej placówce edukacyjnej zaczyna się tym samym: wspominamy wakacje, witamy nowy rok szkolny, mówimy o bezpieczeństwie. Po ubiegłorocznym ugoszczeniu w SP Krosinko funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Mosinie, w tym roku wprosiliśmy się w progi miejsca pracy Straży Miejskiej w Mosinie.

Straż Miejska w Mosinie

Wchodziliśmy naprawdę powoli, a i tak oślepił nas błysk fotoradaru. Powitał nas sam komendant, Andrzej Woźniak. Wysłuchaliśmy opisu miejsca, w którym się znajdujemy. Wspinając się na szczyt schodów podzieliliśmy się na dwie grupy. Chłopców wziął pod skrzydła komendant, natomiast dziewczynki przejął  Włodzimierz Głuchy. Uśmiechem i uwiecznianiem na zdjęciach zajmowała się Grażyna Cichocka.

Obejrzeliśmy pomieszczenia strażników, zapoznaliśmy się z zasadami ich pracy, oglądaliśmy wyposażenie strażników, poznaliśmy etapy czynności od zdjęcia do mandatu, stroiliśmy się w elementy stroju Strażnika Miejskiego, na odbiornikach monitoringu miejskiego sprawdzaliśmy czy nasze mamy robią zakupy na targowisku. Na koniec skierowaliśmy nasze kroki do lokalnego przytuliska.

Głowy uczniów klasy II a wypełniły się nową wiedzą, każdy na pamiątkę otrzymał mosińską kolorowankę, pocztówkę z ważnymi informacjami oraz ulotkę o segregacji śmieci.

I choć „pozdrowienia”, które docierają do domu niektórych od mosińskich Strażników Miejskich są „drogie” to uwierzcie nam: to wspaniali, pogodni ludzie. Z oddaniem wypełniają swoje obowiązki. Z wielką pasją opowiadają o tym, co jest ich troską.

Życzymy im rozsądnych obywateli i szacunku ze strony mieszkańców.

Bardzo dziękujemy za serdeczną gościnę!

Kropka

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.1/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo