Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 6 paź, 2012 |

Wprosiliśmy się do Straży Miejskiej

Wrzesień w każdej placówce edukacyjnej zaczyna się tym samym: wspominamy wakacje, witamy nowy rok szkolny, mówimy o bezpieczeństwie. Po ubiegłorocznym ugoszczeniu w SP Krosinko funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Mosinie, w tym roku wprosiliśmy się w progi miejsca pracy Straży Miejskiej w Mosinie.

Wchodziliśmy naprawdę powoli, a i tak oślepił nas błysk fotoradaru. Powitał nas sam komendant, Andrzej Woźniak. Wysłuchaliśmy opisu miejsca, w którym się znajdujemy. Wspinając się na szczyt schodów podzieliliśmy się na dwie grupy. Chłopców wziął pod skrzydła komendant, natomiast dziewczynki przejął  Włodzimierz Głuchy. Uśmiechem i uwiecznianiem na zdjęciach zajmowała się Grażyna Cichocka.

Obejrzeliśmy pomieszczenia strażników, zapoznaliśmy się z zasadami ich pracy, oglądaliśmy wyposażenie strażników, poznaliśmy etapy czynności od zdjęcia do mandatu, stroiliśmy się w elementy stroju Strażnika Miejskiego, na odbiornikach monitoringu miejskiego sprawdzaliśmy czy nasze mamy robią zakupy na targowisku. Na koniec skierowaliśmy nasze kroki do lokalnego przytuliska.

Głowy uczniów klasy II a wypełniły się nową wiedzą, każdy na pamiątkę otrzymał mosińską kolorowankę, pocztówkę z ważnymi informacjami oraz ulotkę o segregacji śmieci.

I choć „pozdrowienia”, które docierają do domu niektórych od mosińskich Strażników Miejskich są „drogie” to uwierzcie nam: to wspaniali, pogodni ludzie. Z oddaniem wypełniają swoje obowiązki. Z wielką pasją opowiadają o tym, co jest ich troską.

Życzymy im rozsądnych obywateli i szacunku ze strony mieszkańców.

Bardzo dziękujemy za serdeczną gościnę!

Kropka

Dzieci w siedzibie straży miejskiej w Mosinie

Dzieci w siedzibie straży miejskiej w Mosinie

Dzieci w siedzibie straży miejskiej w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj