Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | poniedziałek, 20 mar, 2017 |

„Pani Maria -od Syberii do Puszczykowa” – premiera filmu

24 marca 2017 o godz. 19:00 w Sali im. Jana Pawła II w Puszczykowie odbędzie się premiera filmu „Pani Maria – od Syberii do Puszczykowa”. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Puszczykowa Andrzej Balcerek.

Maria Gostylla-Pachucka pochodzi z kresów, z Tarnopola. Jak wiele polskich rodzin, również i jej rodzina doświadczyła dramatu syberyjskiej zsyłki, przebywając tam w latach 1940 – 1946. Maria była wówczas kilkuletnim dzieckiem.

premiera filmu "Pani Maria - od Syberii do Puszczykowa - plakat

premiera filmu „Pani Maria – od Syberii do Puszczykowa – plakat

Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych, Państwową Szkołę Muzyczną II st. w klasie fortepianu oraz Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych – wszystkie we Wrocławiu. Jest artystką wszechstronną, uprawia malarstwo akwarelowe, rysunek oraz tkactwo. Jest  także  muzykiem  i  nauczanie  gry  na  fortepianie  jest  jej  drugim  zawodem.

Artystka ma na swoim koncie ponad 150 wystaw w kraju i zagranicą między innymi w Niemczech, Francji, Holandii i Austrii.

Film (z serii „Filmowe Życiorysy”) to niezwykła opowieść, gdzie muzyka, radość życia, przepiękne gobeliny oraz akwarele przeplatają się z historią. Serdecznie zapraszamy!

Zwiastun filmu:

https://web.facebook.com/FilmoweZyciorysy/videos/1401237666604974/

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Puszczykowo

Skomentuj