Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Paulina Korytowska | wtorek, 7 lip, 2020 |

Jest co świętować 

W dniu 2 lipca br. o godzinie 19 w siedzibie OSP w Puszczykowie odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego GCBA MAN LE 18.280 5/32. Cieszy to tym bardziej, że mimo iż PSP regularnie wydaje samochody do jednostek OSP, to ich liczba nadal jest stosunkowo niewielka. Jest to zatem, po wieloletnich staraniach, wielkie wyróżnienie dla naszej jednostki OSP. Zauważono i doceniono jej zaangażowanie oraz ciągły udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych, a przekazanie auta z pewnością będzie miało wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w regionie.

Wydarzenie rozpoczęło się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości Naczelnika OSP Puszczykowo dh Elizę Bałazy na ręce Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu bryg. Dariusza Matczaka, który jednocześnie zapoczątkował wystąpienia zebranych gości. Prezes Zarządu OSP w Puszczykowie dh Gniewko Niedbała przywitał zebranych oraz wyraził podziękowania dla osób i instytucji, które przyczyniły się do pozyskania samochodu.

Przywitanie gości przez Prezesa OSP Puszczykowo dh Gniewka Niedbałę

Przywitanie gości przez Prezesa OSP Puszczykowo dh Gniewka Niedbałę

Uroczystego przekazanie auta i wręczenia dowodu rejestracyjnego w jego ręce dokonali: Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Dariusz Matczak, Komendant Miejski PSP w Poznaniu bryg. Jacek Michalak oraz Poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski.

Oficjalne przekazanie dokumentów na ręce Prezesa OSP Puszczykowo

Oficjalne przekazanie dokumentów na ręce Prezesa OSP Puszczykowo

W apelu udział wzięli również: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Poznaniu dh Wacław Zajączkowski, Przewodniczący Rady Miasta Puszczykowa Tomasz Potocki, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Puszczykowa Filip Ryglewicz, Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 st. kpt. Paweł Zieliński, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji, druhowie strażacy z OSP Pecna i OSP Poznań – Głuszyna oraz rodziny i sympatycy pożarnictwa. W trakcie trwania uroczystości zastęp OSP Puszczykowo dokonał symbolicznego wyprowadzenia samochodu, a prowadzący uroczystość Zastępca Naczelnika dh Jakub Haściło przedstawił jego charakterystykę. Apel zakończono złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości na ręce Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich uczestników na poczęstunek. Zebrani goście mieli również możliwość, aby dokładnie obejrzeć auto.

Symboliczne wprowadzenie samochodu do podziału bojowego

Symboliczne wprowadzenie samochodu do podziału bojowego

Ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy marki Man został przekazany przez Komendę Miejską PSP w Poznaniu. Wcześniej służył w kilku jednostkach ratowniczo – gaśniczych, między innymi w JRG3. Jest to pierwszy tego typu samochód w OSP Puszczykowo (dodatkowo na wyposażeniu jednostka posiada lekki samochód ratowniczo – gaśniczy oraz samochód operacyjny). Do kierowania nim uprawnionych jest w jednostce 8 osób, mających prawo jazdy kat. C oraz odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Przekazane auto zostało doposażone m.in. w sprzęt do ratownictwa technicznego, rozszerzony zestaw PSP R1, armaturę wodno – pianową. Samochód, którego rok produkcji to 2006, posiada napęd 2 x 4, zbiornik na wodę 5000 l, zbiornik na środek pianotwórczy 500 l i autopompę o wydajności 3200l/m.

Strażacy z OSP Puszczykowo

Strażacy z OSP Puszczykowo

Puszczykowscy strażacy chcieliby szczególnie podziękować osobom i instytucjom, dzięki którym było możliwe pozyskanie ciężkiego samochodu gaśniczego: Wielkopolskiej Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu, Posłowi na Sejm RP Bartłomiejowi Wróblewskiemu oraz pozostałym podmiotom za wsparcie organizacyjne i medialne. My ze swojej strony życzymy im „tylu samo powrotów, co wyjazdów” i tego, aby ten specjalistyczny wóz służył im dzielnie jeszcze przez wiele lat.

Ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy MAN LE 18.280 należący do OSP Puszczykowo

Ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy MAN LE 18.280 należący do OSP Puszczykowo

Pamiątkowe zdjęcie zebranych gości

Pamiątkowe zdjęcie zebranych gości

Napisano przez Paulina Korytowska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Paulina Korytowska

Akwizytorka i dziennikarka Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Skomentuj