Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 10 sie, 2020 | komentarzy 9

„O pływalni”. Wywiad z Włodzimierzem Koralewskim z prezesem spółki Park Strzelnica

Publikujemy wywiad z Włodzimierzem Koralewskim, prezesem Park Strzelnica sp. z.o.o.

Spółka odpowiadać będzie za realizację jednej z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji –  pływalni miejskiej.

26 maja Rada Nadzorcza Spółki „Park Strzelnica”, której powierzono budowę mosińskiej pływalni, powołała Pana na Prezesa Zarządu spółki. Jakie zadania stoją teraz przed Panem?

Zadaniem Zarządu spółki będzie wybudowanie pływalni i późniejsze zarządzanie tym obiektem. Pierwszorzędną sprawą jest teraz przygotowanie przetargu na realizację tej inwestycji. Wiąże się to z przeliczeniem i uzupełnieniem kosztorysów inwestorskich, po ewentualnej korekcie i aktualizacji dokumentacji technicznej przez biuro projektowe. Kolejnym krokiem będzie sporządzenie biznes planu niezbędnego do ubiegania się o pozyskiwanie środków na realizację inwestycji.

Na jakim etapie znajdują się przygotowania do tej inwestycji?

22 lipca Zarząd wystąpił do Zgromadzenia Wspólników „Park Strzelnica” Sp. z o.o. w Mosinie o wniesienie do Spółki przez Gminę Mosina wkładu niepieniężnego, czyli aportu, na który składa się prawo własności nieruchomości gruntowej – to działka pod budowę przyszłej pływalni. Rada Nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała ten wniosek.

Na tej działce ma powstać pływalnia

Na tej działce ma powstać pływalnia

A co z projektem? Czy jest już gotowy?

Projekt basenu jest obecnie aktualizowany. Po przeanalizowaniu dokumentacji, uzyskaniu opinii użytkowników tego typu obiektów, oczekujemy na stanowisko biura projektowego. Mimo, że w lipcu br. Prezes Rady Ministrów zmienił wytyczne dla obiektów basenowych i sportowych znosząc niektóre ograniczenia, to nadal niezbędna jest analiza projektu ze względu na COVID-19.

Kiedy zatem możemy spodziewać się ogłoszenia przetargu na wykonawcę pływalni, a potem zakończenia tej inwestycji?

Przetarg na budowę pływalni zostanie ogłoszony po zapewnieniu środków finansowych na jej realizację. Po wyłonieniu wykonawcy czas zrealizowania inwestycji to okres około 18-tu miesięcy, w zależności od zaangażowania wykonawcy.

Jak będzie wyglądać mosińska pływalnia?

Projektowany obiekt, który stanie przy ul. Leszczyńskiej, będzie budynkiem jednobryłowym, o płaskim dachu, na planie zbliżonym do prostokąta, o dwóch kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej. Projekt Ochrony Pożarowej dopuszcza jednorazowo przebywanie w obiekcie: w piwnicy 5 osób, na parterze 250 osób, na piętrze 100 osób. Funkcje basenowe będą mieścić się parterze, a na piętrze strefa fitness i administracja budynku. W strefie fitness zlokalizowano dwie szatnie z zespołem toalet i pryszniców oraz salę do aerobiku, salę do gimnastyki i siłownię. Przeszklenia w tych salach umożliwią widok na halę basenową.

A sam basen? Jakie będą jego funkcje?

W hali basenowej według projektu zlokalizowano basen pływacki o głębokości 1,3 – 1,8 metra i wymiarach 25,00 x 14,00 m z 6 torami, a także basen do nauki pływania 12,0 x 6,0 m o 3 torach i głębokości 0,8-1,1 m połączony z basenem rekreacyjnym o głębokości 1,1 m. Przy basenie rekreacyjnym znajdować się będzie strefa małych dzieci o głębokości 30 cm. W pobliżu strefy basenowej zlokalizowano dwa pomieszczenia saun. Przewidziane w projekcie atrakcje basenowe to gejzery, masaże, reflektory, jakuzzi. Przy strefie basenowej usytuowane zostaną szatnie, zespoły sanitarne, również dla osób niepełnosprawnych oraz szatnia rodzinna.

Gdzie znajduje się Pana „centrum dowodzenia” budową pływalni, czyli siedziba zarządu spółki?

Obecnie siedziba spółki mieści się w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie przy boisku sportowym na ul. Marii Konopnickiej w Mosinie.

Życzę powodzenia w realizacji tej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji i dziękuję za rozmowę.

Z Włodzimierzem Koralewskim rozmawiała Joanna Nowaczyk.

źródło: Urząd Miejski w Mosinie (mosina.pl)


Włodzimierz Koralewski – Prezes Zarządu Spółki z o.o. „Park Strzelnica”. Absolwent Wy-działu Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej w bezpośrednim wykonawstwie jako generalny wykonawca, kierownik budowy oraz w nadzorowaniu, w przygotowaniu i rozliczaniu inwestycji. Uzyskał uprawnienia budowlane do nadzorowania i kontrolowania budowy bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, uprawnienia do oceny stanu technicznego budynków i budowli, uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Przez wiele lat pracował w zarządzie dużej organizacji spółdzielczej. Ponad 20 lat prowadził własne przedsiębiorstwo budowlane, realizując obiekty przemysłowe, mieszkalne, użyteczności publicznej. Brał też udział w realizacji podobnych projektowanej pływalni inwestycji: jako inspektor nadzoru inwestorskiego w rozbudowie pływalni w Obornikach o nowe formy rekreacji z termomodernizacją, jako koordynator Zespołu Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego w budowie hali widowiskowo – sportowej w Ryczywole, w budowie szeregu boisk sportowych z zapleczem na terenie powiatu obornickiego i czarnkowsko-trzcianeckiego.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (9)

 • Many
  poniedziałek, 10 sie, 2020, 12:50:59 |

  Oby tylko nie skończyło się na parkingu :)

 • Gość
  poniedziałek, 10 sie, 2020, 14:23:14 |

  Nie znam się ale tak sie zastanawiam dlaczego miasto nie może bezpośrednio wybudować i zarządzać takim obiektem ?? Czy trzeba do tego koniecznie powołania nowej spółki ? Ile zarabia prezes i rada nadzorczaq ?
  Przecież patrząc tak na trzeżwo to niegopspodarność do kwadratu..lub..tworzenie miejsc dla dobrego zarobku znajomków..

 • Gość
  poniedziałek, 10 sie, 2020, 14:44:09 |

  Park Strzelnica sp.z.o.o-prezes zarządu-Włodzimierz Koralewski
  Rada nadzorcza
  -Paulina Agnieszka Kubacka
  -Rafał Ratajczak
  -Adam Andrzej Wdowicki
  A my podatnicy za to płacimy..

 • kajka
  poniedziałek, 10 sie, 2020, 15:59:53 |

  Zastanawia mnie, po co kolejne siłownie lub sale do aerobiku. Dodatkowo basen bez atrakcji typu zjeżdżalnia itp. nie przyciągnie niektórych młodych ludzi czy rodzin z dziećmi. Gdzie miejsce na jakąś gastronomię?
  A tego, że mamy spółkę, w której zasiadają i zarabiają gminne pieniądze 4 osoby, kiedy bsenu jeszcze nie ma, to już w ogóle nie rozumiem.

  • Gość
   poniedziałek, 10 sie, 2020, 16:06:30 |

   Ale co tu rozumieć chodzi o kasę i tyle.Legalny skok na kasę.Samorządami powinno zająć się CBA.Swego czasu za poprzedniej burmistrz (pani Springer) wybudowano na rynku zadaszenie z piecem chlebowym za ok.1,6 mln zł.Gdzie w tym okresie mozna było wybudować za ok.0,5mln zł porządny dom.

 • Ewald
  wtorek, 11 sie, 2020, 15:16:45 |

  Niech ta kadencja się kończy!

 • Gość
  wtorek, 11 sie, 2020, 17:34:44 |

  Szanowny Panie Burmistrzu !
  Może Pan w swoim vlogu przedstawi celowość powołania spółki ?( bo nie jest to obowiazek) Może przedstawi Pan zarobki powołanego prezesa i rady nadzorczej ? Sczególnie interesujący jest przypadek pana-Adam Andrzej Wdowicki-lat 77..starszego już nie było ??
  Myślę że jako człowiek ucziwy i szanujący mieszkańców Mosiny zrobi Pan to.Liczę na Pana !

 • PKP
  piątek, 14 sie, 2020, 9:12:15 |

  Trzymam kciuki i liczę, że pójdzie szybciej niż wiadukt i węzły przesiadkowe.

  • Ala
   piątek, 14 sie, 2020, 12:12:37 |

   Tylko się domyślam,że basen zostanie oddany przed kolejnymi wyborami samorządowymi.
   Chyba że referendum zmiecie Pana Burmistrza.

Skomentuj