Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 16 lip, 2021 | 1 Komentarz

Mieszkańcy dostali dofinansowanie na park i zapraszają sąsiadów do tworzenia go razem

Dobra wiadomość dla mosinianek i mosinian: pomysłodawcy parku przy Kanale Mosińskim otrzymali dofinansowanie na jego budowę. – Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Każda para rąk się liczy, każdy pomysł ma szansę na realizację – zapraszają mieszkańców członkowie osiedla nr 3.

W kwietniu członkowie zarządu Osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” pokazali koncepcję parku, który tworzą u zbiegu ulic Chełmońskiego i Malczewskiego w Mosinie, nieopodal kanału. W planach są m.in. boisko, strefa relaksu, miejsce na ognisko czy wystawa dzieł malarzy, którzy patronują pobliskim ulicom. Całość ma zajmować około 12 tysięcy metrów kwadratowych, być pełna zieleni i służyć mieszkańcom jako miejsce sąsiedzkich spotkań i wypoczynku.

Za wszystkim stoją mieszkańcy pobliskiego osiedla, którzy tworzą park zupełnie oddolnie. Teraz otrzymali dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych na realizację projektu „Nasza mała Ojczyzna, robimy to dla Niej i dla nas” finansowanego w ramach Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

– Pod tym nieco patetycznie brzmiącym hasłem kryją się bardzo konkretne działania: nasadzenia drzew, krzewów, budowę siedzisk, stołów, zakup narzędzi ogrodniczych i elektronarzędzi, które pozwolą zmienić naszą mała Ojczyznę. Ta mała Ojczyzna to oczywiście teren u zbiegu ulic Chełmońskiego i Malczewskiego, o którym wielokrotnie pisaliśmy, który pokazywaliśmy i który powoli zmieniamy.Poza tym, w ramach realizacji tego projektu zorganizujemy tam w sierpniu i wrześniu tego roku szereg całkowicie bezpłatnych, różnorodnych zajęć dla wszystkich chętnych, którzy zechcą aktywnie i atrakcyjnie spędzić czas wolny – informują w mediach społecznościowych członkowie zarządu osiedla „Przy Strzelnicy”.

Całość projektu będzie dokumentowana, filmowana, a ze zebranych materiałów powstanie reportaż ilustrujący co wspólnie zrobiliśmy dla nas i naszej małej Ojczyzny – dodają pomysłodawcy parku i zapraszają swoje sąsiadki i sąsiadów do tworzenia tego miejsca wspólnie z nimi: – Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy, może macie jakiś pomysł na oryginalne zajęcia plenerowe? Znacie kogoś kto doskonale wciąga w zabawę? A może chcecie posadzić jesienią swoje drzewo? Każda para rąk się liczy, każdy pomysł ma szansę na realizację. 

Przypominamy, że nadal można głosować także na nazwę parku, szczegóły tutaj: link

Fot. wyróżniające: Makieta parku przygotowana przez mieszkańców osiedla „Przy Strzelnicy”.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • roni
    piątek, 16 lip, 2021, 21:53:00 |

    jak to ,park za 60 tyś.zł ? po drugiej stronie kanału,to jest dopiero park, za 1,5 mln.zł.

Skomentuj