Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wiktoria Kalimbet | wtorek, 18 maj, 2021 | 1 Komentarz

Rozdali 4 tysiące maseczek. W trosce o drugiego człowieka

4 tysiące maseczek higienicznych trafiło do Fundacji św. Jadwigi w Puszczykowie i mosińskiej Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. – Jesteśmy pewni, że akcja przekazania maseczek będzie zalążkiem troski o drugiego człowieka, który wkrótce zagości w sercach nas wszystkich – mówią organizatorzy akcji.

Stowarzyszenie Projekt Poznań w ramach swojej działalności angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne, które skupiają się m.in. na rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych. Przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu organizacja otrzymała ponad pół miliona maseczek higienicznych – przekazują je organizacjom, które pomagają osobom w potrzebie.

 „Przebieg epidemii zależy nie tylko od takich czynników jak zachowanie reżimu sanitarnego, ale również od solidarności i odpowiedzialności wobec drugiego człowieka” – mówią organizatorzy akcji.

Ponad 300 tysięcy maseczek zostało już przekazanych na rzecz poznańskich DPS-ów. Resztę członkowie projektu przekażą takim placówkom, jak jadłodajnie dla ubogich, Cenrtum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot, Dom Samotnej Matki oraz innym organizacjom charytatywnym.

2 tysiące maseczek otrzymała Fundacja św. Jadwigi w Puszczykowie. Jak mówią pracownicy fundacji, będą je rozdawać mieszkańcom, którzy najbardziej ich potrzebują – m.in. puszczykowskim seniorom. Część maseczek dostanie również Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, który pomaga osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym – t.j. osobom z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnym.

– Jesteśmy pewni, że akcja przekazania maseczek będzie zalążkiem troski o drugiego człowieka, który wkrótce zagości w sercach nas wszystkich” – dodaje Kevin Nowacki, koordynator akcji.

Mosińska Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, która pomaga osobom z niepełnosprawnościami poprzez terapie i zajęcia z końmi, również otrzymała od Projektu Poznań 2 tysiące maseczek.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    wtorek, 18 maj, 2021, 21:06:02 |

    Epidemia słabnie, maseczki zalegają w magazynach, termin ich ważności mija – trzeba fotkę strzelić i pochwalić się swoim altruizmem na fejsie… ot cała akcja.

Skomentuj