Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Marta Mrowińska | piątek, 15 gru, 2017 | komentarze 2

„Wspominać go będziemy jako dobrego człowieka” – w rocznicę śmierci Bohdana Smolenia

Dokładnie rok temu, 15 grudnia 2016 r., odszedł Bohdan Smoleń – artysta kabaretowy, aktor, filantrop, miłośnik przyrody. Założona przez niego Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, wspierająca osoby z niepełnosprawnościami głównie przez zajęcia hipoterapeutyczne, jest owocem służby drugiemu człowiekowi i bodajże największym jego dziełem.

Dzisiaj, w rocznicę śmierci Bohdana Smolenia, na terenie Fundacji w Baranówku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej osobę jej założyciela (autorem tablicy jest artysta Roman Czeski).

tablica upamiętniająca Bohdana Smolenia autorstwa Romana Czeskiego

Obecni byli przedstawiciele lokalnych władz (w tym wiceburmistrz Gminy Mosina, Przemysław Mieloch), dyrekcja i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mosinie, sołtys Baranówka, policja konna, sąsiedzi i przyjaciele Fundacji, pracownicy, terapeuci, wolontariusze, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lubonia oraz inni sympatycy pana Bohdana.

zgromadzeni goście (sztandar SOSW w Mosinie)

Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał wicestarosta Powiatu Poznańskiego, Tomasz Łubiński, wraz z prezesem Fundacji, Joanną Kubisa. Wśród gości głos zabrała między innymi Bożena Mazur, dyrektor SOSW w Mosinie, podkreślając wartość i znaczenie współpracy ośrodka z Fundacją, która obejmuje nie tylko hipoterapię, ale ma o wiele szerszy zasięg, jak zajęcia z socjoterapii (uczniowie opiekują się końmi, pomagają w pracach domowych), organizację okolicznościowych imprez (między innymi obchody Dnia Dziecka). Bohdan Smoleń zawsze wspierał podopiecznych ośrodka i zachęcał do pokonywania własnych słabości. Nawet wtedy, gdy choroba nie pozwalała mu na bezpośredni kontakt, przekazywał podopiecznym swoje dobre słowo. „Wspominać go będziemy przede wszystkim jako dobrego człowieka, który zawsze pochylał się nad wychowankami” – powiedziała Bożena Mazur.

poświęcenia tablicy dokonał ks. Edward Majka

Podopieczni Fundacji zajmowali szczególne miejsce w sercu pana Bohdana, stąd też nie mogło zabraknąć ich wystąpień i podziękowań, zwieńczonych pięknym śpiewem Pauliny Przebitkowskiej, laureatki I miejsca w Powiatowym Zlocie Talentów roku 2017 (nagrodę zdobyła wykonaniem piosenki „My Heart Will Go On”, którą zaśpiewała również dzisiaj).

wystąpili także podopieczni Fundacji

Życzeniem Bohdana Smolenia było, by pamięć o nim pozostała i by jego dzieło trwało i rozwijało się dalej. Najlepszym tego przejawem jest wspieranie działań Fundacji, do czego gorąco zachęcamy. Niepowtarzalna atmosfera tego miejsca i wyjątkowi ludzie, którzy ją tworzą sprawiają, że każdy, kto choć raz odwiedzi Fundację, z pewnością nie pozostanie obojętny na jej losy.

Paulina Przebitkowska i jej piękne wykonanie „My Heart Will Go On”

Panie Bohdanie, pamiętamy…

Przypominamy też inne artykuły dotyczące Bohdana Smolenia i Fundacji:

10-lecie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia

Bohdan Smoleń nie żyje

A konie tańczyły kadryla

Wasze komentarze (2)

  • Gość
    piątek, 15 gru, 2017, 21:36:59 |

    ten ksiądz to wygląda z tą brodą jak…

  • jaroslaw
    sobota, 16 gru, 2017, 11:41:15 |

    BOGUS – BYLES I JESTES WIELKI NIGDDY NIE ZAPOMNIMY TEGO CO ROBILES NA KAZDYM „KROKU” KOCHAMY CIEBIE.. A CI LUDZIE,KTORZY TRWAJA W TWOIM DZIELE SA NAJ, NAJ, …… pozdrawiamy rownie WIELKA J O A N N E !!!!!!!!!!

Skomentuj