Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 5 lut, 2021 | komentarze 2

Rząd otwiera część branż. Gastronomia i fitness nadal zamknięte

5 lutego odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli rządu dotycząca obostrzeń. Ministrowie podali terminy i branże, które będą otwarte.

– To, co zakomunikujemy jest swojego rodzaju działaniem warunkowym – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki – Po dwóch tygodniach sprawdzamy, jak zachowuje się wirus w odniesieniu do podstawowych parametrów – dodaje.

Jak poinformowali przedstawiciele rządu, od 12 lutego zostanie zniesiona część obostrzeń. Wtedy zostaną otwarte hotele, w których będzie mogło być zajęte 50% miejsc. Otwierają się także kina i teatry, w których również będzie mogła być zajęta maksymalnie połowa miejsc. Premier Morawiecki zapowiedział też zdjęcie ograniczeń z aktywności na otwartych przestrzeniach, stąd otwarcie stoków narciarskich czy kortów, ale także basenów.

Zamknięta natomiast nadal zostaje branża fitness i gastronomiczna. A co z restauracjami w hotelach? – Po konferencji mamy telekonferencję z branżą hotelarską. Posiłki będą dostarczane na życzenie klientów do pokoju, restauracje hotelowe będą dalej zamknięte – zapowiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Poluzowanie obostrzeń potrwa, jak mówią przedstawiciele rządu, warunkowo przez dwa tygodnie od 12 lutego. – Ja żadnej gwarancji nie przedstawię. Dokonujemy otwarcia warunkowego, to forma pewnej umowy społecznej – odpowiedział na pytanie o gwarancje dłuższego otwarcia niektórych branż minister zdrowia Adam Niedzielski.

twitter.com/PremierRP

twitter.com/PremierRP

twitter.com/PremierRP

twitter.com/PremierRP

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Ola
  piątek, 5 lut, 2021, 13:02:11 |

  Sklepy mają obowiązek udostępnić też klientom rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji rąk.

 • Pytanie
  piątek, 5 lut, 2021, 13:55:53 |

  A otwarcie stoków to specjalnie dla Jadzi i Adriana?
  Tak pytam, dla kolegi :)

Skomentuj