Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | piątek, 5 lut, 2021 | komentarze 2

Rząd otwiera część branż. Gastronomia i fitness nadal zamknięte

5 lutego odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli rządu dotycząca obostrzeń. Ministrowie podali terminy i branże, które będą otwarte.

– To, co zakomunikujemy jest swojego rodzaju działaniem warunkowym – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki – Po dwóch tygodniach sprawdzamy, jak zachowuje się wirus w odniesieniu do podstawowych parametrów – dodaje.

Jak poinformowali przedstawiciele rządu, od 12 lutego zostanie zniesiona część obostrzeń. Wtedy zostaną otwarte hotele, w których będzie mogło być zajęte 50% miejsc. Otwierają się także kina i teatry, w których również będzie mogła być zajęta maksymalnie połowa miejsc. Premier Morawiecki zapowiedział też zdjęcie ograniczeń z aktywności na otwartych przestrzeniach, stąd otwarcie stoków narciarskich czy kortów, ale także basenów.

Zamknięta natomiast nadal zostaje branża fitness i gastronomiczna. A co z restauracjami w hotelach? – Po konferencji mamy telekonferencję z branżą hotelarską. Posiłki będą dostarczane na życzenie klientów do pokoju, restauracje hotelowe będą dalej zamknięte – zapowiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Poluzowanie obostrzeń potrwa, jak mówią przedstawiciele rządu, warunkowo przez dwa tygodnie od 12 lutego. – Ja żadnej gwarancji nie przedstawię. Dokonujemy otwarcia warunkowego, to forma pewnej umowy społecznej – odpowiedział na pytanie o gwarancje dłuższego otwarcia niektórych branż minister zdrowia Adam Niedzielski.

twitter.com/PremierRP

twitter.com/PremierRP

twitter.com/PremierRP

twitter.com/PremierRP

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 3)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Ola
  piątek, 5 lut, 2021, 13:02:11 |

  Sklepy mają obowiązek udostępnić też klientom rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji rąk.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 8)
 • Pytanie
  piątek, 5 lut, 2021, 13:55:53 |

  A otwarcie stoków to specjalnie dla Jadzi i Adriana?
  Tak pytam, dla kolegi :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +7 (Głosujących: 7)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo