Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | wtorek, 9 sie, 2022 |

Ile kosztuje ubezpieczenie OC Volkswagena?

Samochody z niemieckiego koncernu Volkswagena są wciąż jednymi z najchętniej kupowanych aut używanych przez Polaków. Trudno się dziwić, gdyż słyną one z funkcjonalności i długiej żywotności. Jak wygląd jednak ubezpieczenie takiego pojazdu? Dowiedz się, ile kosztuje polisa OC Volkswagena i od czego zależy.

Ubezpieczenie OC dla Volkswagena – gdzie znaleźć?

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego auta, nawet jeśli jest ono nieużywane czy czasowo nieuruchomione. Do tego w przypadku przerwy w trwaniu polisy, ustawodawca przewidział dotkliwe kary finansowe. Dlatego warto jak najszybciej zadbać o wykupienie dobrego ubezpieczenia OC. Możesz go znaleźć online, korzystając z internetowych porównywarek, takich jak https://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc . To łatwy sposób na znalezienie najtańszej polisy OC dla samochodu.

Koszt ubezpieczenia OC dla Volkswagena – od czego zależy?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego koszt polisy OC może się różnić. Na cenę składki ubezpieczenia wpływają następujące czynniki:

  • marka i model pojazdu

Towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę statystyczną liczbę szkód, jakie powstały z wykorzystaniem danej marki i modelu pojazdu. Zatem w przypadku samochodów Volkswagena wyliczona składka może być nieco wyższa niż dla innych aut. Wynika to z popularności tych pojazdów. Ze względu na to, że są jednymi z najczęściej wybieranych używanych samochodów, z ich udziałem dochodzi także do większej liczby szkód.

  • wiek kierowcy

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na koszt ubezpieczenia OC samochodu, jest wiek kierowcy. Osoby poniżej 25 roku życia zapłacą wyższe składki za wykupienie polisy samochodu.

  • pojemność silnika

Co do zasady, im wyższa pojemność silnika, tym więcej zapłacisz za ubezpieczenie OC. Wynika to z tego, że towarzystwo ubezpieczeniowe bierze taki czynnik jako ryzyko. Pojazdy z większą pojemnością silnika są mocniejsze i szybsze, ale też istnieje większe prawdopodobieństwo do uczestnictwa w kolizji.

  • modyfikacje samochodu

Jeśli Twój Volkswagen jest po tuningu, ubezpieczyciel weźmie to pod uwagę jako zwiększone ryzyko. Wszelkie niefabryczne modyfikacje samochodu, które mają na celu podnieść moc silnika, wpływają na wyższą cenę składki ubezpieczeniowej.

  • doświadczenie kierowcy

Osoby, które niedawno odebrały uprawnienia do kierowania samochodem, mogą otrzymać mniej atrakcyjną ofertę na ubezpieczenie OC niż doświadczeni kierowcy.

  • historia ubezpieczeni

Najkorzystniejsze oferty na polisę OC otrzymają osoby, które mają historię bezszkodowej jazdy i pełne zniżki. Warto jednak wiedzieć, że są ubezpieczenia komunikacyjne z ochroną zniżek. W ten sposób, w przypadku pierwsze kolizji nie stracisz wypracowanych rabatów.

Mając na względzie wymienione czynniki, można łatwo stwierdzić, że koszt ubezpieczenia Volkswagena w dużej mierze zależy od wieku i doświadczenia kierowcy oraz mocy samochodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, kliknij https://rankomat.pl/marki/volkswagen . Znajdziesz tam dokładne wyliczenia i możliwość porównaniu różnych ofert na ubezpieczenie komunikacyjne.

Czerwony Volkswagen Garbus

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj