Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 28 kwi, 2023 | 1 Komentarz

Pościg za złodziejem rowerów. Strażnicy zatrzymali podejrzanego

Patrolujący ulicę Brzechwy w Mosinie funkcjonariusze Straży Miejskiej zauważyli mężczyznę poruszającego się na rowerze, który wyglądem przypominał rower skradziony na początku marca w miejscowości Krosno. Podejrzany na widok strażników rzucił się do ucieczki.

Funkcjonariusze chcąc sprawdzić swoje podejrzenia nawrócili radiowóz w stronę rowerzysty, który na ich widok zaczął uciekać do lasu. – Po drodze mężczyzna porzucił rower w zaroślach i dalej kontynuował ucieczkę pieszo – poinformowali strażnicy miejscy z Mosiny. – Patrol w tym czasie wezwał do pomocy drugą załogę Straży Miejskiej, i wspólnie po kilkunastu minutach poszukiwań zlokalizowali i ujęli osobę, która jak okazało się w toku dalszych czynności, rzeczywiści poruszała się skradzionym rowerem. Osoba podejrzana o kradzież została wraz z rowerem przekazana do tut. Komisariatu Policji, który prowadzi dalsze czynności w sprawie – podają strażnicy.

Z 9 na 10 marca włamano się do piwnicy w bloku na osiedlu Miodowym w Krośnie. O kradzieży redakcję poinformowała właścicielka rowerów, Pani Natalia: – W Krośnie jakaś plaga kradzieży rowerów. Ukradli nam dwa rowery: jeden nowy, 3 miesiące, jeszcze nie zdążył wyjechać, drugi po generalnym remoncie, użytkowany przez moja córkę praktycznie cały czas – informowała mieszkanka osiedla Miodowego. Kradzież dwóch rowerów o wartości kilku tysięcy złotych została zgłoszona na policję.

Jak się okazało, sprawa miała szczęśliwe (nie dla złodzieja) zakończenie. Jeden z rowerów został odnaleziony w lesie, znalazła go pani, która spacerowała z psem. W poniedziałek, 26 kwietnia 2023 r. strażnicy poinformowali o odnalezieniu drugiego jednośladu i ujęciu sprawcy.

Skradziony rower odnaleziony w lesie

Skradziony rower odnaleziony w lesie

Jeden ze skradzionych rowerów z osiedla Miodowego w Krośnie.

Jeden ze skradzionych rowerów, odzyskany przez strażników miejskich.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

Skomentuj