Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 3 cze, 2024 | komentarzy 6

Awaria na dworcu głównym w Poznaniu. Opóźnienia pociągów

Dziś rano pasażerowie pasażerowie PKP doświadczyli znacznych opóźnień w ruchu pociągów. Pierwsze sygnały o problemach zgłaszali już o godzinie 4:20, informując, o tym, że w Luboniu wszystkie pociągi stoją i nie jadą w stronę Poznania. Podobna sytuacja była na stacjach w Mosinie, Puszczykowie czy Puszczykówku. Jak się okazuje, przyczyną zakłóceń jest awaria systemu sterowania ruchem kolejowym w Poznaniu.

PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziło awarię urządzeń sterowania ruchem kolejowym na dworcu głównym w Poznaniu i przeprosiło za utrudnienia, informując, że opóźnienia mogą wynosić około 30 minut. Pasażerowie są proszeni o cierpliwość i śledzenie aktualnych komunikatów dotyczących ruchu pociągów.

– Awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Niektóre pociągi przewoźnika Koleje Wielkopolskie mogą być odwołane. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów około 30 minut. Przepraszamy za utrudnienia – brzmi oficjalny komunikat na portalu PKP PLK.

Jak przekazała Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK, zarówno producent urządzenia sterowania ruchem, jak i kolejarze oraz służby techniczne pracują nad usunięciem awarii i przywróceniem planowego rozkładu jazdy. – Pociągi kursują, ale mają opóźnienia. Niektóre składy nawet ponad 30 minut. Niestety nie wiadomo jak długo to może potrwać – informuje rzeczniczka.

Jednak na zdjęciach przesłanych przez pasażerów oraz według danych z portalu pasażera, rzeczywiste opóźnienia są znacznie większe.

– Jechałam tym 2 godziny opóźnionym przez godzinę (zamiast 18 minut) mam nadzieję, że powrót będzie już normalny – poinformowała Pani Joanna.

Pociągi na trasach z Wągrowca do Wolsztyna przez Poznań notują opóźnienia sięgające nawet 121 minut. Składy z Poznania do Krakowa oraz z Wrocławia do Gdyni przez Poznań są opóźnione odpowiednio o 100 i 95 minut. Pociągi z Leszna i Szklarskiej Poręby (Kamieńczyk) według informacji z portalu pasażera są opóźnione kolejno 77 i 60 minut.

Jest to trudny początek tygodnia dla podróżujących koleją, którzy muszą zmagać się z poważnymi utrudnieniami w dojazdach do pracy i szkół. Czekamy na informacje od przewoźników oraz czytelników i mamy nadzieję na szybkie usunięcie awarii.

Pociąg stojący na stacji w Mosinie w wyniku awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym

Pociąg stojący na stacji w Mosinie w wyniku awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym (03.06.2024)

Opóźnienia i utrudnienia - Na stacji - MOSINA - Odjazdy

Opóźnienia i utrudnienia – Na stacji – MOSINA – Odjazdy – źródło: Portal Pasażera – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP - skład osobowy (wagon pasażerski)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • Tubylec
  poniedziałek, 3 cze, 2024, 16:46:50 |

  Takiego bałaganu jaki jest obecnie na dworcu Poznań Gł. próżno szukać zapewne w ogarniętej wojna nawet Ukrainie. Decyzje personalne i finansowe za ten bałagan aż się proszą

  5
  1
 • Gość
  poniedziałek, 3 cze, 2024, 16:54:15 |

  Bo nie poświęcili tego systemu sterowania no i masz.

  8
  5
  • Mieszkaniec
   poniedziałek, 3 cze, 2024, 18:40:48 |

   Piłeś – nie pisz

   4
   6
  • Gość
   środa, 5 cze, 2024, 13:21:04 |

   W niepokropionym przez gądeckiego systemie sterowania diabeł zamieszkał. W holu dworca należy postwaić pomnik jp2 na kremówkowym postumencie.

   3
   1
   • Mieszkaniec
    środa, 5 cze, 2024, 17:25:30 |

    Nadal pijesz…

    1
    3
    • Gość
     środa, 5 cze, 2024, 20:39:42 |

     Mieszkaniec, targasz stułę plebana?

Skomentuj