Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 9 sie, 2023 |

Potrącenie na trasie kolejowej Leszno – Poznań. Utrudnienia w ruchu pociągów

Od wczesnych godzin porannych podróżni korzystający z dojazdów pociągami do Poznania borykają się z dużymi utrudnieniami. Przyczyną jest śmiertelne potrącenie przez pociąg mężczyzny na granicy Poznania i Lubonia.

Strażacy dostali wezwanie na miejsce zdarzenia dziś (09.08.) po godzinie 5. Mężczyzna z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn wpadł pod pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Wolsztyn – Gołańcz. Na odcinku Luboń – Poznań Główny wszystkie pociągi jadące do Poznania przekierowane zostały objazdem przez Franowo. Dla pasażerów udających się na poznański Dębiec uruchomiono komunikację zastępczą.

– Na miejscu pracują służby. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci i prokuratura. W związku z tym zdarzeniem pociągi są kierowane okrężną trasą przez Poznań Franowo, co może mieć wpływ na czas przejazdu i rozkład jazdy. Bieżące komunikaty są podawane na stacjach, przystankach, peronach i na portalu pasażera – powiedział Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Utrudnienia te odbijają się na innych liniach pociągów, które przejeżdżają przez główny dworzec kolejowy w Poznaniu. Pasażerowie oczekujący na pociągi, od godziny 5 rano zmagają się z długim czasem oczekiwania na wznowienie normalnego ruchu.

O godzinie 8:30 został wydany komunikat, że na trasie przywrócono ruch pociągów na jednym torze na odcinku Luboń – Poznań Główny. Utrudnienia i opóźnienia mogą jednak potrwać jeszcze kilka godzin.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj