Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 28 lut, 2024 |

Podtapiana droga Żabno – Grzybno zostanie wyremontowana

Podniesiony poziom wód w stawach rybnych w Grzybnie, skutkujący zalaniem odcinka trasy Żabno – Grzybno stał się poważnym problemem dla mieszkańców oraz osób podróżujących w tym regionie gminy Brodnica. Trasa na stałe zamknięta jest od ponad dwóch miesięcy. Pierwsze kroki, mające na celu zlikwidowanie tego uciążliwego problemu w przyszłości, postanowiły podjąć władze powiatu.

Droga powiatowa nr 2467P, łącząca Żabno z Grzybnem, od początku roku była niedostępna dla kierowców z powodu podtopienia na wysokości stawów rybnych w Grzybnie. Do zamknięcia trasy w tym miejscu dochodziło również trzy lata temu (2021), wcześniej w 2010 roku. Kierowcy zmuszeni są do korzystania z objazdów przez Sulejewo Folwark lub przez Brodnicę i Sucharzewo. Konieczność korzystania z alternatywnych tras powoduje utrudnienia w codziennym życiu mieszkańców.

W ostatnim czasie władze Powiatu Śremskiego podjęły decyzję o przeprowadzeniu remontu drogi, który nie tylko usunie skutki podtopień, ale również poprawi warunki przejazdu na tym odcinku. Szacowany koszt tej inwestycji oscyluje w granicach 2-3 milionów złotych.

Szczegóły dotyczące planowanego remontu przedstawił starosta śremski. Celem inwestycji jest nie tylko naprawa skutków podtopień, ale także zabezpieczenie drogi przed powtórnymi zalaniem w przyszłości. Remont, który ma rozpocząć się latem, obejmie zatem nie tylko ten konkretny odcinek.

– Będziemy realizować remont na całej drodze od Żabna do Grzybna. To jest odcinek 3,5 kilometra. Na odcinku 400 metrów na wysokości stawów będzie wykonane podniesienie nawierzchni na 70 centymetrów. To musi być obwałowane – powiedział starosta śremski Zenon Jahns. – Remont w tym miejscu rozpoczniemy latem tego roku. Zależy mi, żeby tam nie było już takich sytuacji. W ubiegłych latach było sucho i nie było takich problemów – dodał starosta.

Szczegółowe dane dotyczące remontu drogi 2467P będą dostępne po zakończeniu prac projektowych.

Zamknięta droga Żabno - Grzybno

Zamknięta droga Żabno – Grzybno

Zamknięta droga Żabno - Grzybno

Zamknięta droga Żabno – Grzybno

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj