Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Justyna Bryske | wtorek, 1 gru, 2015 | komentarzy 7

Podwyżka ceny wody i ścieków w Mosinie

Mieszkańcy Mosiny od stycznia zapłacą większe rachunki – o 15 gr. więcej za 1 m3 wody i o 0,25 gr. za 1 m3 ścieków w stosunku do obowiązującej taryfy. (Obecnie mieszkańcy płacą 4,20 zł netto za wodę i 7,54 zł netto za ścieki). – Radni nie są zadowoleni z podwyżek, mówiła na listopadowej sesji Rady Miejskiej, Wiesława Mania. – Jest coraz większa dysproporcja między cenami w sąsiednich gminach, które są również udziałowcami spółki Aquanet.

Aquanet serwuje kolejny wzrost cen wody i ścieków –  ceny od 1 stycznia 2017 r.

W Mosinie i w Puszczykowie, od stycznia, cena wynosić będzie 8,19 zł netto za odprowadzenie 1 m3 ścieków. Obecny na mosińskiej sesji Rady Michał Fornal, wiceprezes spółki Aquanet mówił, że z jednej strony wysoka cena wynika z małej ilości mieszkańców podłączonych do kanalizacji w Mosinie. Po pytaniach radnych podkreślił też, że koszty inwestycji związane z budową sieci, które ponosi spółka, również odbijają się na wysokości taryfy.

Aquanet - zbiorniki na wodę na Pożegowie w Mosinie

Aquanet – zbiorniki na wodę na Pożegowie w Mosinie

W odpowiedzi radny Arkadiusz Cybulski zapytał retorycznie, czy firma, która podnosi ceny za usługi z powodu inwestowania we własny rozwój, działa zgodnie z zasadą uczciwości wobec klienta?

 • Słusznie można na nas patrzeć jak na monopolistę, na kogoś, komu i tak trzeba zapłacić, kiedy podniesie ceny – odpowiadał radnemu M. Fornal. -Z drugiej jednak strony przez wiele lat nie inwestowaliśmy i obecnie nadrabiamy zaległości.

M. Fornal zaznaczył, że Aquanet zapłaci Gminie większy podatek od nieruchomości, który wzrośnie wraz z unowocześnieniem Stacji Uzdatniania Wody. W 2016 roku będzie to przeszło 6,5 mln zł.
Jednak jak mają poradzić sobie mieszkańcy? Szczególnie ubodzy, których nie stać na zapłacenie rachunku za ścieki i na podłączenie się do kanalizacji?

Aquanet zbiorniki w Mosinie

Aquanet zbiorniki w Mosinie

Na sesji upomniała się o najuboższych radna Maria Witkowska, wiceprzewodnicząca Rady. Mogą oni otrzymać od Funduszu Wodociągowego Aquanet dopłatę do rachunku za zimną wodę i ścieki oraz na podłączenie do sieci kanalizacyjnej. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.funduszwodociągowy.pl i pod numerem telefonu 61 832 84 20. (jb)

Fundusz Wodociągowy AQUANET

Fundusz Wodociągowy AQUANET

Napisano przez Justyna Bryske opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Wasze komentarze (7)

 • Ola
  środa, 2 gru, 2015, 9:40:08 |

  Najdroższa G. w jakiej przyszło mi mieszkać,a najbardziej zaniedbana. To jest chore, radni domagajcie się o mieszkańców, co zauważyłam to tylko A.C. jest za mieszkańcami.Ale sam nic nie skóra.

 • Mosiniak
  środa, 2 gru, 2015, 9:48:51 |

  Osobiście nie rozumiem tej bierności. Mosina jest współwłaścicielem infrastruktury Aquanetu, dlatego powinna sama wybudować niewielką stację uzdatniania wody i na własnych zasadach rozsyłać ją po mieszkańcach. Inwestycja na kilka milionów plus jakaś dzierżawa za wodociąg i sprawa załatwiona… Jak można przejąć parking w centrum i samemu nim zarządzać to równie dobrze można wybudować konkurencyjną stacje uzdatniania wody i uniezależnić sie od monopol. Pewnie ktoś powie, że koszty inwestycji są zbyt duże – być może – ale zyski też będą bardzo wysokie, dotacje z UE wspomogą budowę i po kłopocie. Aquanet i tak dosyć szkód przynosi naszej gminie, dlatego powinien być traktowany jak pasożyt.

 • Many
  środa, 2 gru, 2015, 12:46:04 |

  Też jestem zdania, że jeden Cybulski tylko coś tu szarpie i ten pomysł Mosiniaka, żeby wybudować własną stację choć na początku wydaje się szalony to może jednak warto drożyć dalej i walić do burmistrza żeby ten właśnie temat ogarniał zamiast jakiś mostów kompozytowych… Może i z funduszy UE można byłoby coś wyszarpać?

 • stary mieszkaniec
  środa, 2 gru, 2015, 13:14:13 |

  @ Ola Patrz p 5 nie tylko radny Cybulski ma to na uwadze
  http://tiny.pl/ggp8p
  Pomysł mostu kompozytowego to nie pomysł burmistrza
  owszem uczestniczył na zaproszenie w komisji inwestycji na której m/i było to prezentowane
  http://tiny.pl/ggp86

 • mieszkanka Puszczykowa
  czwartek, 3 gru, 2015, 16:49:41 |

  Doskonały pomysł Mosiniaka mogłoby wesprzeć PUSZCZYKOWO, które płaci za wodę i ścieki najwyższą cenę.

 • Rambo
  wtorek, 8 gru, 2015, 11:55:17 |

  HAHAHA a radny Kasprowicz ciągle tłucze temat niby nie udanej inwestycji wieży widokowej – zamiast zająć się pracą TAKICH RADNYCH SOBIE WYBRALIŚCIE!!!

 • Marek
  piątek, 1 sty, 2016, 13:59:53 |

  1.Ja też chciałbym zainwestować w różne rzeczy czy Aquanet mi pomoże ?
  2.Jak Aquanet nie ma pieniądze to tak jak przyzwoite firmy niech weżmie pożyczkę z banku
  a nie suchym pyskiem wyrywa ostatnie pieniądze klientom

Skomentuj