Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | czwartek, 31 paź, 2019 | 1 Komentarz

Francuskie klimaty

Dziesięć kilometrów od Mosiny, w dawnym majątku Potockich w Będlewie, otoczony parkiem krajobrazowym, stoi dziewiętnastowieczny neogotycki pałac. Dzisiaj mieści się w nim ośrodek konferencyjny Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk.


Ośrodek gości nie tylko matematyków. W listopadowy sobotni wieczór, dnia szesnastego o godzinie osiemnastej, zapraszamy na pałacowe pokoje miłośników francuskich klimatów. Za sprawą Dominiki Dobrosielskiej, młodej poznańskiej wokalistki, interpretatorki utworów z kręgu piosenki literackiej i kabaretowej, absolwentki Akademii Muzycznej i laureatki wielu konkursów oraz towarzyszącego jej Piotra Wizy – kompozytora i aranżysty, założyciela zespołu Sun Flower Orchestra, jurora licznych festiwali piosenki – przeniesiemy się do wieku dwudziestego.

Plakat Francuskie klimaty

16 listopada odbędzie się w pałacu w Będlewie koncert pt.:”Francuskie klimaty”. Patronat nad koncertem sprawuje Konsul Honorowy Republiki Francuskiej w Poznaniu prof. T. Schramm.

W pałacowych murach zabrzmią dźwięki popularnych wówczas utworów, śpiewanych przez takie znakomitości jak Edith Piaf czy Jacques Brel, i powtarzanych przez europejskie ulice. Usłyszymy i polskie, i francuskie wersje wspomnianych przebojów. A żeby dodać smaku i pikanterii temu wydarzeniu, na stołach pojawią się potrawy francuskiej kuchni, przygotowane przez wyśmienitego kucharza z pałacu. Szykuje się więc uczta dla wszystkich zmysłów.

Pałac w Będlewie

Pałac w Będlewie

Koncert uświetni obecność Konsula Honorowego Republiki Francuskiej w Poznaniu – profesora Tomasza Schramma. Organizatorami wydarzenia są Ośrodek Badawczo-Konferencyjny Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk w Będlewie oraz poznańska Fundacja „APJA”.

Lidia Ryś
Fundacja „APJA”

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Krzysztof
    niedziela, 3 lis, 2019, 11:04:43 |

    Super inicjatywa. Połączenie wszystkich zmysłów.

Skomentuj