Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Paulina Korytowska | niedziela, 27 paź, 2019 | komentarze 2

Nowa siedziba Straży Miejskiej

Od października br. Straż Miejska w Puszczykowie funkcjonuje w budynku PKP zlokalizowanym przy ul. Poznańskiej 1. Powodem przeniesienia jej siedziby była rewitalizacja puszczykowskiej „Mimozy”, która odtąd służyć ma mieszkańcom miejscowości jako centrum kulturalne.

Nowa placówka SM wyposażona jest w dwa pomieszczenia operacyjne, kuchnię, łazienkę oraz piwnicę. Przestrzeń operacyjna jest niewątpliwie atutem tego punktu – zauważa Komendant SM Dariusz Borowski.  Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem nowego lokalu, a przed budynkiem powstać ma parking „Park & Ride”, tworzony z myślą również o tych mieszkańcach, którzy korzystają z linii kolejowej łączącej Puszczykowo z Poznaniem.

Nowa siedziba Straży Miejskiej zlokalizowana przy ul. Poznańskiej 1 w Puszczykowie

Nowa siedziba Straży Miejskiej zlokalizowana przy ul. Poznańskiej 1 w Puszczykowie fot. Paulina Korytowska

Straż Miejska od początku jej funkcjonowania przenoszona była już kilkukrotnie. W latach 2007 – 2009 (styczeń) działała w UM Puszczykowo, w latach 2009 – 2018 mieściła się w willi „Mimoza” przy ul. Poznańskiej 26, a następnie tymczasowo od 2018 roku do września 2019 roku funkcjonowała przy ul. Kościelnej 7 (MOSiR). Komendantowi SM w utrzymaniu porządku publicznego na chwilę obecną pomagają strażnicy Wojciech Hahuła oraz Wojciech Grabosz. Wkrótce ma się to jednak zmienić, gdyż trwają rozmowy rekrutacyjne z osobami, które złożyły akces pracy w SM Puszczykowo. Docelowo swoją służbę pełnić ma w tym miejscu pięciu funkcjonariuszy.

Poniżej podajemy godziny urzędowania SM Puszczykowo:

 • tygodnie nieparzyste od pn. do pt. w godz. 7.30 – 15.30,
 • tygodnie parzyste od pn. do pt. w godz. 12 – 20.

Wszelkie sprawy wymagające interwencji można zgłaszać również dzwoniąc pod numer 61 819 40 11, telefon dyżurny 692 458 534, adres e-mail straz.miejska@puszczykowo.pl

Willa Mimoza w Puszczykowie po modernizacji

Willa Mimoza w Puszczykowie po modernizacji (dawna siedziba SM), teraz służyć będzie jako centrum kulturalne

„Mimoza” w Puszczykowie przed rewitalizacją – dawniej to tutaj mieściła się puszczykowska Straż Miejska

Paulina Korytowska

Akwizytorka i dziennikarka Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  niedziela, 27 paź, 2019, 20:47:39 |

  Kultura musi być (•‿•)

 • Kada
  środa, 30 paź, 2019, 8:51:02 |

  Willa Mimoza jest przepiękna po odnowieniu. Po raz kolejny Puszczykowo pokazuje, że można odnawiać perełki i je wykorzystać na nowo. To nie to samo co Mosina na szczęście.

Skomentuj