Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 21 sie, 2020 | komentarze 4

Budowa przeprawy mniej dokuczliwa? Przesunięty termin wprowadzenia ruchu wahadłowego

Utrudnienia związane z ruchem wahadłowym na moście w Rogalinku zostały przesunięte w czasie. Jak informuje Urząd Miejski w Puszczykowie kierownik budowy wykonał ukłon w stronę mieszkańców i zdecydował się na reorganizację planów.

Przypomnijmy, w związku z budową nowego mostu, na istniejącej przeprawie przez prawie dwa lata wystąpią spore utrudnienia. Potrwają od 24 sierpnia 2020 do 30 czerwca 2022 r. W pierwszym etapie z uwagi na prace związane z budową mostu ruch zostanie prowadzony wahadłowo po istniejącym obiekcie, regulowany sygnalizacją świetlną (z 5-minutowym czasem sygnału czerwonego). Wygląda jednak na to, że prace będą mniej dokuczliwe.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz osób użytkujących przebudowywany odcinek drogi wojewódzkiej 431 Mosina – Rogalinek, kierownik budowy zdecydował o reorganizacji prac tak, aby były na tym etapie ogólnego zaangażowania robót mniej dokuczliwe dla wszystkich stron. W związku z powyższym, termin wprowadzenia połowicznego zamknięcia DW431 został przesunięty w czasie. – informuje UM w Puszczykowie

-Od dnia 24.08.2020 r. będą występowały utrudnienia w ruchu o charakterze lokalnym, głównie w obrębie skrzyżowań z ul. Północną oraz Niwka Stara polegające jedynie na ewentualnym kierowaniu ręcznym ruchem, które umożliwi zjazd pojazdów na teren budowy oraz włączenie się ich do ruchu publicznego. O wprowadzeniu bardziej uciążliwej organizacji ruchu będziemy niezwłocznie informowali. – dodają urzędnicy.

– Szanowni Mieszkańcy, w związku z przebudową odcinka drogi 431, w tym mostu na rzece Warta w Rogalinku, Skanska-główny wykonawca robót zgodził się spotkać z zainteresowanymi osobami odnośnie przebiegu prac, utrudnień ruchu itp. Spotkanie odbędzie się 24.08.2020 o godz 16 na placu Drogowców ul. Północna Rogalinek (przed biurem kontenerowym Skanska). Uprzejmie przypominam o obowiązku posiadania maseczki oraz o zachowaniu dystansu społecznego. – poinformował sołtys Rogalinka

Jak informowaliśmy na początku lipca, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał z firmą Skanska umowę na budowę nowego mostu w Rogalinku. Umowa opiewa na kwotę 63 milionów złotych. Ponadto, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zapowiedział, że dotychczasowa przeprawa nie zostanie otwarta dla tirów do czasu “odkorkowania” Mosiny.

Schemat utrudnień w związku z budową przeprawy w Rogalinku

Schemat utrudnień w związku z budową przeprawy w Rogalinku

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Gość
  piątek, 21 sie, 2020, 9:56:37 |

  Bardzo dobra informacja!
  Ciekawe, czy wynegocjował to tylko UM Puszczykowo, czy Mosina też zadbała o swoich mieszkańców.

  • saska
   piątek, 21 sie, 2020, 16:44:05 |

   Mosina nie dba o swoich mieszkańców. Mosina dba o dobro deweloperów, aquanet i odbiorców śmieci.

 • Ewald
  piątek, 21 sie, 2020, 10:30:17 |

  Puszczykowo jest inaczej zarządzane co widać gołym okiem.

 • Gość
  piątek, 21 sie, 2020, 13:51:59 |

  Wzdw oraz sołtys Rogalinka

Skomentuj