3 ostatnie mieszkania na sprzedaż Fotowoltaika Pitern - prąd ze słońca Na sprzedaż lokal usługowy
Wojtek Pierzchalski | niedziela, 1 Lis, 2020 | komentarze 24

“Mosina jest kobietą” na wieży na gliniankach

Trwają protesty kobiet przeciwko decyzji TK ws. przerywania aborcji. Na wieży widokowej na gliniankach ktoś zawiesił transparent “Mosina jest kobietą”

Już od ponad tygodnia kobiety i wspierający je mężczyźni wychodzą na ulice. Protestują przeciwko orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego, które mówi, że przerywanie ciąży w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodne z polska ustawą zasadniczą. “Spacery” odbyły się także dwukrotnie w Mosinie i Puszczykowie, przyciągając setki protestujących.

Dziś na wieży widokowej na gliniankach ktoś zawiesił transparent “Mosina jest kobietą”. Płótno miało długość kilkunastu metrów. Na końcu namalowano znak protestów, czyli błyskawicę. Transparent już z wieży zdjęto.

Transparent “Mosina jest kobietą” na wieży widokowej na gliniankach. Mosina, 01.11.2020. Fot. Jadłodzielnia Mosina

Transparent “Mosina jest kobietą” na wieży widokowej na gliniankach. Mosina, 01.11.2020. Fot. Jadłodzielnia Mosina

Transparent “Mosina jest kobietą” na wieży widokowej na gliniankach. Mosina, 01.11.2020. Fot. Jadłodzielnia Mosina

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.1/10 (Głosujących: 20)

Komentarze (24)

  • Dzim
    niedziela, 1 Lis, 2020, 14:09:48 |

    Super!!!!!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +15 (Głosujących: 47)
  • Gość
    niedziela, 1 Lis, 2020, 14:11:07 |

    Przecież tam jest solidny wielokamerowy monitoring.Więc jaki “ktoś” ? Można łatwo ustalić kto był tym ktosiem.Reszta w rękach policji i straży miejskiej.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -26 (Głosujących: 64)
    • Mati
      niedziela, 1 Lis, 2020, 15:28:50 |

      Zgodnie z rozporządzeniem na pewno miał maseczkę. Po co narażać się na mandaty :)

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +14 (Głosujących: 36)
    • Postronny
      niedziela, 1 Lis, 2020, 18:52:35 |

      A po drugie nie chcemy sprawdzać kto to. Ale kimkolwiek był – brawa dla niego/niej! :)

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +20 (Głosujących: 48)
      • kajka
        niedziela, 1 Lis, 2020, 19:03:50 |

        A po co sprawdzać, kto to był? Ktokolwiek to był, zrobił mega dobrą robotę. Brawo dla tej osoby/tych osób! Nic nie zostało zniszczone, więc co ma tu robić straż miejska i policja.

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: +12 (Głosujących: 42)
  • A.
    niedziela, 1 Lis, 2020, 14:18:11 |

    Swietny pomysl! Brawo!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +22 (Głosujących: 56)
  • J.
    niedziela, 1 Lis, 2020, 14:19:29 |

    I co? Karać nie? Pisowiec prawda? :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +13 (Głosujących: 35)
  • Gość
    niedziela, 1 Lis, 2020, 14:44:59 |

    Nie pisowiec a zwolennik porządku i bezpieczeństwa.Włazi tam jakiś tępy małolat/małolata i spada.I co Ty na to ? Włącz myślenie.Wiesz co to ??

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -14 (Głosujących: 54)
    • Gość
      niedziela, 1 Lis, 2020, 14:59:15 |

      “tępy małolat/małolata i spada” to wyrażnie twoje dzieci

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +11 (Głosujących: 41)
    • ii
      niedziela, 1 Lis, 2020, 20:29:08 |

      Ktoś w Mosinie usiłuje zdusić słuszny protest kobiet!
      Hasło: Mosina z PiSem,PiS z Mosiną wypłowiało by przed zdjęciem z wieży

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +2 (Głosujących: 24)
  • obserwator
    niedziela, 1 Lis, 2020, 15:34:54 |

    Troszkę źle wymierzony transparent albo wieża za niska

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +6 (Głosujących: 20)
  • Basia
    niedziela, 1 Lis, 2020, 15:38:25 |

    Brawo Mosina….brawo dla Ktosia…..szkoda,ze jakiemus PIS-owcowi to przeszkadzało i zdjął…..

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +24 (Głosujących: 52)
  • Gość
    niedziela, 1 Lis, 2020, 18:20:42 |

    Kamery są zamontowane na wieży widokowej oraz nie opodal niej i co z tego jak nikt ich nie obsługuje! Komendant straży miejskiej postanowił że Pani Julia z obsługi monitoringu zajmie się pilnowaniem drzwi w urzędzie i patrolowaniem ulic. Monitoring w Mosinie przez decyzję jednego ,,mądrego” jest pozbawiony kontroli wizyjnej, pieniądze podatników poszły w błoto. Burmistrz wie o całej sprawie i też nic z tym problemem nie robi ! Gmina ma monitoring ale ,, ślepy” bez obsługi, brawo!!!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -11 (Głosujących: 27)
    • Gość
      niedziela, 1 Lis, 2020, 18:22:47 |

      Zgadza się https://www.gazeta-mosina.pl/2020/monitoring-miejski-mosina/

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -8 (Głosujących: 16)
    • Gość
      niedziela, 1 Lis, 2020, 22:21:16 |

      Przecież obraz z monitoringu jest zapisywany na twardym dysku komputera..

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +5 (Głosujących: 13)
      • kajka
        poniedziałek, 2 Lis, 2020, 8:02:07 |

        Panie gość, a dlaczego tak upiera się Pan przy karaniu tego, kto to zrobił? Mamy prawo protestować i okazywać swój sprzeciw!

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: +2 (Głosujących: 22)
        • Gość
          poniedziałek, 2 Lis, 2020, 11:52:15 |

          U siebie w domu możesz powiesić co Tobie się żywnie podoba.Natomiast w przestrzeni publicznej juz nie.No chyba że czegoś nie wiem i wieża widokowa jest Twoją własnością :)

          VA:F [1.9.22_1171]
          Popularność: +7 (Głosujących: 19)
  • Jas
    niedziela, 1 Lis, 2020, 19:50:32 |

    Panie Anonim miłośniku kamer inwigilacji i karania. Idź stąd prendziutko. :) Pa!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +4 (Głosujących: 30)
    • Gość
      poniedziałek, 2 Lis, 2020, 11:46:49 |

      “Jas” a Ty nie wstydzisz sie że nie potrafisz napisać krótkiego zdania w języku ojczystym bez błędów ortograficznych ? Do szkoły marsz :)

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +6 (Głosujących: 16)
      • czytelnik
        poniedziałek, 2 Lis, 2020, 14:41:09 |

        Jak już przygania kocioł garnkowi, to może niech najpierw nauczy się stawiać przecinki, spację i kropkę.

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: +1 (Głosujących: 13)
    • cogito
      poniedziałek, 2 Lis, 2020, 18:29:20 |

      W rytmie poloneza…

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: 0 (Głosujących: 4)
  • Facet
    poniedziałek, 2 Lis, 2020, 9:29:21 |

    A WYBÓR jest facetem :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +6 (Głosujących: 10)
  • Ola
    poniedziałek, 2 Lis, 2020, 10:36:43 |

    Jestem ciekaw,czy na jutrzejszej Radzie Miasta Mosina będzie kobietą czy facetem.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +10 (Głosujących: 10)
  • Ryś
    wtorek, 3 Lis, 2020, 23:45:44 |

    Przecież honorowym obywatelem miasta Mosiny jest poseł PIS-u Jan MOSIŃSKI.I chyba sprawa płci się już wyjaśniła??

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: 0 (Głosujących: 0)