Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 10 lut, 2020 | komentarzy 10

Policjanci przejęli 176 kilogramów marihuany! [wideo]

Już wiemy czego dotyczyła policyjna akcja jaka miała miejsce w Mosinie i Luboniu. Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów marihuany i zatrzymali 5 osób. Wszyscy podejrzewani usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 12 lat więzienia. Czarnorynkowa wartość narkotyków wynosi około 7 milionów złotych.

31 stycznia na ulicy Sowinieckiej w Mosinie miała miejsce niecodzienna akcja policji. Funkcjonariusze grupy operacyjnej dokonali zatrzymania i zabezpieczyli czarne worki, w których jak już wiemy znajdowały się narkotyki. Podobna akcja miała taż miejsce w Luboniu.

– Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zabezpieczyli 176 kilogramów marihuany. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 5 osób. Wszyscy podejrzewani usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 12 lat więzienia.  – poinformował Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków

zabezpieczone narkotyki fot. materiały operacyjne policji

Szczegóły operacji

31 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu przystąpili do realizacji sprawy nad którą pracowali od kilku miesięcy. Była to kontynuacja innej sprawy narkotykowej z października 2019 r. W działania zaangażowani byli również policjanci z WDŚ KMP Poznań i z poznańskiej Grupy Realizacyjnej.

Tego dnia w godzinach popołudniowych policjanci kryminalni przystąpili do zatrzymań w Mosinie. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych. W pojeździe którym się poruszali, funkcjonariusze zabezpieczyli 46 kilogramów marihuany. Policjanci natychmiast przeszukali także hale magazynową, z której wyjechali mężczyźni. W jej wnętrzu zabezpieczono kolejne 84 kilogramy zielonego narkotyku.

Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków

badania potwierdzające fot. materiały operacyjne policji

Niemal w tym samym czasie policjanci realizowali także zatrzymania w podpoznańskim Luboniu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali tam 3 osoby. Jeden z mężczyzn, który poruszał się samochodem miał przy sobie 21 kilogramów marihuany. Drugi z zatrzymanych przebywał w mieszkaniu w Luboniu i gdy zauważył policjantów, przez okno balkonowe wyrzucił paczkę, w której schował 3 kilogramy narkotyku. Podczas przeszukania samochodu kolejnego z zatrzymanych, policjanci odkryli 20 kilogramów marihuany.

zatrzymanie podejrzanych

zatrzymanie podejrzanych fot. materiały operacyjne policji

Łącznie podczas realizacji, policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków. 5 mężczyzn, mieszkańców województwa wielkopolskiego i pomorskiego, zostało zatrzymanych. W trakcie swoich czynności, funkcjonariusze ściśle współpracowali z prokuratorami Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, którzy złożyli także wniosek o areszt dla wszystkich zatrzymanych. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Grozi im do 12 lat więzienia.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu; zdjęcia: materiały operacyjne policji

zabezpieczona marihuana

zabezpieczona marihuana fot. materiały operacyjne policji

zabezpieczona marihuana fot. materiały operacyjne policji

zabezpieczona marihuana fot. materiały operacyjne policji

Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków

Worki, w których znajdowała się marihuana

Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków

Worki, w których znajdowała się marihuana

Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków  Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków Policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (10)

 • Anonimka
  poniedziałek, 10 lut, 2020, 13:25:48 |

  Muszę przyznać że całkiem pokaźne znalezisko. Ciekawe jak długo to rozpracowywali?

 • orient
  poniedziałek, 10 lut, 2020, 13:52:52 |

  Mosina Pruszkowem Poznania..

 • Gość
  poniedziałek, 10 lut, 2020, 14:52:02 |

  Podejrzani.

 • Gość
  poniedziałek, 10 lut, 2020, 15:01:10 |

  Wartość to chyba prędzej ładnie ponad 8 milionów złotych. Kto by się spodziewał, że Mosina takim centrum dystrybucji.

 • Gość
  poniedziałek, 10 lut, 2020, 15:04:33 |

  To część dużej akcji hiszpańsko-polskiej. Najwięcej zatrzymanych w Andaluzji w poniedziałek 3 lutego.

 • Gość
  poniedziałek, 10 lut, 2020, 15:07:44 |

  Na zdjęciu MP5 na CO2. Gazówka na kulki :D

 • zielony
  poniedziałek, 10 lut, 2020, 19:27:13 |

  Czas szukać nowych dostawców…

 • Gość
  wtorek, 11 lut, 2020, 0:08:14 |

  Duży sukces policji, wszyscy narzekają, że nic nie robią a tu proszę

 • Aaa
  wtorek, 11 lut, 2020, 1:11:54 |

  Ciekawi to, czy te rośliny były hodowane na miejscu, czy może było to jakieś większe centrum dystrybucji. Ostatnia tak duża akcja miała mi Jacek w jakieś pralni chemicznej w okolicy Radziewic. Może ktoś to rozbudował i gdzie jest jeszcze czynna plantacja

 • Gość
  wtorek, 11 lut, 2020, 11:24:57 |

  Surowiec z Hiszpanii

Skomentuj