Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 3 cze, 2021 | komentarze 3

Przy „Czerwonce” ktoś wyrzucił pudełka z jadowitymi pająkami

Zgłoszenie o nietypowym znalezisku odebrali strażnicy miejscy wczoraj około godziny 20:00.

Mosińską straż miejską zawiadomiła mieszkanka, która w okolicach „Czerwonki” natknęła się na pojemniki ze sporymi pająkami w środku. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, okazało się, że ktoś porzucił 21 okazów najprawdopodobniej jadowitych ptaszników. Strażnicy zebrali rozrzucone pojemniki i zabezpieczyli je.

– Skontaktowano się z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, a pająki trafiły pod opiekę hodowcy. Z uwagi na porzucenie zwierząt, co stanowi przestępstwo, o zdarzeniu powiadomiono Policję. Niektóre z pojemników posiadały naklejone karteczki z nazwami pisane odręcznym pismem – zapewne przyczyni się to do ustalenia sprawcy i pozwoli wyciągnąć konsekwencje za ten niechlubny występek – informują strażnicy miejscy.

Po krótkim czasie policjanci ustalili właściciela jadowitych pająków. Jak przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji nieodpowiedzialny właściciel za swój występek zostanie ukarany.

fot. Straż Miejska w Mosinie

fot. Straż Miejska w Mosinie

Fot. wyróżniające: Straż Miejska w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  czwartek, 3 cze, 2021, 15:19:41 |

  Cała ta „czerwonka” to jedno wielkie wysypisko śmieci. Co robi straż miejska ? Czemu prewencyjnie nie patrolują ?

 • Mieszkaniec
  piątek, 4 cze, 2021, 11:40:25 |

  Nie mają czasu. Ważniejsze sprawy są takie jak pilnowanie drzwi w urzędzie! Pająki mogli zostawić sobie na komendzie, komendant miał by w końcu jakieś zajęcie. Za pilnowanie drzwi dostali w maju po 3 tyś nagrody każdy! Łatwo się rozdaje gminne pieniądze. A w Mosinie bajzel śmieciowy.

 • Gość
  poniedziałek, 7 cze, 2021, 11:35:22 |

  Wiele miast i to znacznie większych niż Mosina zlikwidowało straż miejską (np. Chrzanów). I mają się bardzo dobrze.Zaoszczędzili dużo pieniążków.A taka dygresja..czy ktoś widział patrol naszej straży poruszający się pieszo ? Niedługo przyrodą do samochodowych foteli.

Skomentuj