Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 25 maj, 2022 | 1 Komentarz

DRooMiki – bezpłatne rowery miejskie teraz także dla dzieci!

Organizatorzy lubianego i dobrze rozpoznawalnego projektu DRooM nie spoczywają na laurach. Pasjonaci zrealizowali właśnie kolejny rowerowy pomysł: darmową wypożyczalnię rowerków dla najmłodszych.

– DRooMiki są jedynymi w Polsce bezpłatnymi rowerami miejskimi przeznaczonymi dla dzieci – zwraca uwagę mosińska Jadłodzielnia. – Udostępniane są w przestrzeni miejskiej dzięki ofiarności mieszkańców, przekazujących używane rowerki oraz pracy pasjonatów z grupy DRooM – dodają wolontariusze.

Jak informują organizatorzy projektu, z darmowych rowerków mogą korzystać dzieci pod opieką rodziców lub opiekunów. Rowerkami poruszać się można w przestrzeni miejskiej. Po jeździe należy zostawić jednoślad w widocznym miejscu (najlepiej stojaku rowerowym), by były dostępne dla kolejnego dziecka. Każdy rower oznaczony jest logo DRooM. Niektóre wyposażone są w kaski ochronne.

Organizatorzy projektu jednocześnie apelują o szanowanie dobra wspólnego. Jak informowaliśmy w ubiegłym roku na łamach GMP wolontariusze nie ukrywają, że liczą się z możliwością zaginięcia części jednośladów. – Chcemy uświadamiać  mieszkańców, że jak coś jest darmowe, to też trzeba o to dbać i wykazać się obywatelską postawą, a nie dbać tylko coś co jest u nas w domu, pod naszym płotem – informował we wrześniu na łamach GMP Artur Nadolny z projektu DRooM.

DRooM ma też zmotywować władze do większej wrażliwości na ruch rowerowy w gminie. – W Mosinie pogarsza się infrastruktura rowerowa, która jest w szczątkowej postaci. Sposób poruszania się w Mosinie jest nastawiony na samochody, co powoduje coraz większe korki i nerwowość wśród mieszkańców. DRooM ma pomóc wybierać rower na krótkich odcinkach, co jest praktyczniejsze, wygodniejsze i odciąża ruch – tłumaczył Artur Nadolny.

Bezpłatne rowery miejskie w Mosinie dla dzieci - DRooMKi

Bezpłatne rowerki miejskie w Mosinie dla dzieci – DRooMKi – fot. Jadłodzielnia Mosina

Darmowy Rower Małomiasteczkowy fot. DroM

Darmowy Rower Małomiasteczkowy dostępny jest także w Puszczykowie fot. DrooM

Darmowe rowery w Mosinie fot. DRooM

Darmowe rowery na terenie targowiska w Mosinie fot. DRooM

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • P.
    sobota, 28 maj, 2022, 11:43:30 |

    Brawo dla Pana Artura. Wspaniały człowiek! Świetne pomysły Pan ma. Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj