Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 22 wrz, 2023 |

Komorniki: Recydywista napadł na 12-latkę

Niespełna dwa miesiące wcześniej opuścił zakład karny, a po wyjściu na wolność znów dopuścił się przestępstwa. Policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach zatrzymali mężczyznę za rozbój na 12-latce.

Zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie na ulicy Nowej w Komornikach. – Do spacerującej tam dziewczynki nagle podszedł mężczyzna, który szarpnął ją za rękę i zażądał oddania telefonu komórkowego. Gdy odmówiła – wyrwał jej sprzęt z ręki i uciekł – tłumaczy mł. asp. Marta Mróz z Wielkopolskiej Policji.

Dziewczynka, choć była roztrzęsiona, zachowała zimną krew i poprosiła o pomoc osobę przechodzącą obok, a następnie powiadomiła rodziców o całym zajściu. Szczęśliwie, dziecko nie doznało żadnych obrażeń.

Szybka reakcja miejscowej policji z Komisariatu Policji w Komornikach była kluczowa. Po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju, natychmiast wyruszyli w teren, aby schwytać sprawcę. – W trakcie patrolowania ulic zauważyli podejrzanego. Został on rozpoznany, zatrzymany i trafił na komisariat. Po przeszukaniu jego odzieży policjanci odzyskali telefon, który chwilę wcześniej ukradł dziewczynce – dodaje policjantka.

Historia sprawcy rozboju była jednak znacznie bardziej skomplikowana. – W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach. Okazało się, że już wcześniej był karany za inne przestępstwa, a pod koniec lipca tego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za wcześniejsze kradzieże z włamaniami – zauważa Marta Mróz.

Po zebraniu dowodów 25-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju o charakterze chuligańskim w warunkach recydywy, a sąd przychylił się do wniosku prokuratury oraz Policji i zastosował wobec niego 3 miesięczny, tymczasowy areszt.

Incydent w Komornikach rzuca światło na problem resocjalizacji przestępców i konieczność zastanowienia się nad skuteczniejszymi środkami zapobiegającymi podobnym przestępstwom. Zwłaszcza, jeśli chodzi o ochronę naszych dzieci.

Policja

Policja

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj