Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 4 kwi, 2024 | 1 Komentarz

Tragedia w Puszczykowie: Serhij T. oskarżony o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem

18 listopada 2023 roku w jednym z domów w Puszczykowie znaleziono ciała kobiety i dwóch dziewczynek, w wieku 1,5 roku oraz 4,5 roku. Do zbrodni przyznał się 42-letni Serhij T., mąż kobiety i ojciec dziewczynek. Mężczyźnie przedstawiono oskarżenie o zabójstwo trzech osób. Prokuratura po zbadaniu sprawy postanowiła zaostrzyć zarzuty w przypadku śmierci dzieci na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Biegli orzekli, że był poczytalny.

Serhij T. pracował jako kucharz w jednej z puszczykowskich restauracji. Wcześniej był kucharzem w Ukrainie. Jak ustalili dziennikarze, zawodu uczył się w Moskwie pod okiem francuskich i rosyjskich szefów kuchni. Do Polski przyjechał w 2018 roku, a rok później dołączyły do niego żona i córki. Mężczyzna miał problemy z alkoholem, przez co rodzina często prowadziła spory. Niedługo przed dokonaniem zbrodni stracił pracę. Do morderstwa doszło w nocy z 13 na 14 listopada 2023 roku. Odnalezione przez śledczych ciała matki i dwóch dziewczynek były zamknięte w pokoju przez pięć dni.

Jak ujawnił śledczym Serhij T.: „chciał pozbyć się problemu”. Zgon nastąpił na skutek uduszenia. – Obie dziewczynki zamordowano w sposób wyjątkowo bezwzględny i brutalny. Dzieci potraktowano z ogromną siłą, aby skutecznie i ostatecznie pozbawić je życia. Młodsza z dziewczynek została przed uduszeniem uderzona z dużą siłą głową o ścianę, a starszej złamano rękę i nogę, gdy broniła się przed atakiem – powiedział prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu. Mężczyzna będzie odpowiadał za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

– Oskarżony Serhij T. przyznał się do pozbawienia życia żony i okrutnego zabójstwa córek. Złożył obszerne wyjaśnienia, szczegółowo opisując przebieg zdarzeń. Nie wyraził skruchy, ani żalu. Jako przyczynę swojego zachowania wskazał na konflikt pomiędzy nim a żoną z powodu jego hazardu i długów. Z uwagi na charakter czynów mu zarzucanych został poddany jednorazowemu badaniu sądowo – psychiatrycznemu. Biegli orzekli, że był poczytalny. Od dnia zatrzymania przebywa w areszcie śledczym. Serhijowi T. grozi maksymalna kara dożywotniego pozbawienia wolności – mówił prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Według ustaleń prokuratury Serhij T. zaatakował swoją żonę, gdy ta spała. Gdy jedna z córek się obudziła, postanowił dokonać morderstwa również na swoich dzieciach. Dodał też, że nie wszystko pamięta, ponieważ nadużywał alkoholu (przed i po popełnieniu zbrodni). Później planował popełnić samobójstwo, ale zabrakło mu odwagi.

Okazało się, że w  dniu zabójstwa w domu przebywało jeszcze jedno dziecko (nastoletni syn kobiety), które uniknęło śmierci, ponieważ, jak twierdził zabójca, „nie było jego”. Ojczym miał mu powiedzieć, że mama i siostry przebywają w szpitalu, ponieważ zachorowały na covid.

Przed domem, w którym doszło do zabójstwa mieszkańcy stawiają znicze i maskotki

Przed domem, w którym doszło do zabójstwa mieszkańcy stawiali znicze i maskotki

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    czwartek, 4 kwi, 2024, 13:16:52 |

    Wysłać na front do rozminowywania grabiami. Do skutku.

Skomentuj