Kultura i sztuka

Informacje, wydarzenie kulturalne w regionie gminy Mosina oraz miasta Puszczykowa. Wszystko to co związane z kulturą i sztuką znajdziesz w tej kategorii.

101 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Pomnik Powstańców Wlkp Poznań

27 grudnia 1918 r. do Poznania przyjeżdża polski kompozytor i pianista, polityk i działacz niepodległościowy Ignacy Jan Paderewski. Huczną, patriotyczną uroczystość próbują zakłócić Niemcy chcący zademonstrować swoją siłę. Właśnie tego dnia około godziny 17-stej padają pierwsze strzały a ten moment jest uznawany za oficjalny początek Powstania Wielkopolskiego.

Czytaj więcej

Dżem w Stołówce i świąteczne granie w Radiu MPL

W naszym radio gościliśmy organizatorów Dżemu w Stołówce. Rozśpiewana załoga zrobiła prawdziwe zamieszanie w studio za pomocą gitar, cajony i śpiewu. Ze swojej muzycznej spiżarni przynieśli ze sobą słoiczek ze świątecznym nagraniem ,,Pierwsza Gwiazda”, którego premierę mieliśmy zaszczyt usłyszeć w trakcie audycji!

Czytaj więcej

„Prawda oczyszcza” Natalia i Tomasz Budzyńscy w Radio MPL

Natalia i Tomasz Budzyńscy goścmi audycji Radia MPL

„Dzieci nie płakały” oraz „Apel cieni” to książka i płyta, które opowiadają o przerażającej rzeczywistości obozowej panującej w czasie II wojny światowej. Natalia i Tomasz Budzyńscy poprzez swoją twórczość przybliżają nam tą trudną prawdę, o której mówili w dzisiejszej audycji Radia MPL.

Czytaj więcej

Ślizgaj się!

LODOWISKO w Puszczykowie

W najbliższą niedzielę (8 grudnia br.) o godzinie 12 na terenie Sportoteki przy ul. Sportowej 2 w Puszczykowie (MOSiR) nastąpi oficjalne otwarcie krytego lodowiska, którego inwestorem oraz wykonawcą jest spółka My Sport s.c. z siedzibą w Puszczykowie. Wydarzenie organizowane jest przy współudziale UM Puszczykowo i Biblioteki Miejskiej Centrum Animacji Kultury.

Czytaj więcej

„Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę”

Dżem w stołówce - Szkoła Podstawowa nr 1

W minioną sobotę tj. 30 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnym spotkaniu jam session Dżem w stołówce. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia, gdzie udało nam się uchwycić kilka chwil. Tym razem dodatkowo młodych muzyków wspierał Piotr Milewski. Wprowadził wszystkich w świat rytmiki wystukując dźwięki na swoim cajonie.

Czytaj więcej

Dżem w stołówce

"Dżem na stołówce" w SP nr 1 w Mosinie

Grupa ludzi mająca w sercach tą samą melodię, dająca z siebie maksimum. Tego dnia każdy mógł wyrazić siebie w dźwiękach na swój niepowtarzalny, unikatowy sposób. W sobotę 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Mosinie wszystkie chętne dzieci i młodzież mogły wziąć udział we wspólnym muzykowaniu.

Czytaj więcej