Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Elżbieta Bylczyńska | czwartek, 26 maj, 2011 |

Ojciec Piotr zaprasza

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach to miejsce, które co roku odwiedzają członkowie Mosińskiego Związku Emerytów.

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach

Majowa pielgrzymka autokarowa zorganizowana przez prezesa Jerzego Malinowskiego i jego żonę, Krystynę po raz kolejny umożliwiła seniorom (i nie tylko) modlitwę przed cudowną Figurą Matki Bolesnej oraz spotkanie z niezwykłym kapłanem – o. Piotrem Mączyńskim.

O cudach uzdrowienia i historii Sanktuarium pisaliśmy już w naszej gazecie (artykuły można przeczytać w Internecie: www.gazeta-mosina.pl grudzień 2009  str. 20 i wrzesień 2010, str. 16).

Szczególne miejsce wśród znaków błogosławieństwa zajmuje obrzęd błogosławieństwa chorych przez nałożenie rąk kapłana. Zazwyczaj na ten moment do o. Piotra czekają tłumy (soboty, niedziele). Mosińska pielgrzymka odbyła się w zwykły dzień – poniedziałek, dzięki czemu o. Piotr mógł uczestnikom poświęcić więcej czasu – oprócz nich nikogo nie było w kościele. Po pięknej Mszy św. i błogosławieństwie, na zakończenie serdecznie podziękował organizatorom za wieloletnią już tradycję pielgrzymowania i zaprosił wszystkich mieszkańców Mosiny do odwiedzenia tego świętego miejsca.

Warto zaznaczyć, że oprócz Związku Emerytów pielgrzymki do Obór organizuje także p. Bożena Michalak z Mosiny.

Więcej informacji na temat Sanktuarium – www.obory.com.pl

Pieta Oborska

Do Piety Oborskiej pielgrzymi przybywają od czterech wieków. Tą wsławioną cudami niewielką figurę przywieźli do oborskiego klasztoru karmelici z konwentu bydgoskiego w 1605 r. Prosta rzeźba z drzewa lipowego jest dziełem artysty pomorskiego z XIV wieku. Przedstawia Bolesną Matkę pochyloną nad zdjętym z Krzyża i złożonym na Jej kolanach ciałem Syna. „Już w Bydgoszczy Pieta uznawana była za cudowną figurę. Gdy trafiła do Obór, w księdze przechowywanej w oborskim klasztorze odnotowywano liczne zapisy cudownych uzdrowień, (np. z 1627 r. o uzdrowieniu z kalectwa chorążego Łosia czy dziecka niewidomego od urodzenia)”.

– Do stóp Oborskiej Matki przybywa wielu chorych, z ufnością w sercu i różańcem w dłoniach, mówił podczas Mszy św. o. Piotr. – Niektórzy doświadczają cudu uzdrowienia, mówią o tym świadectwa zawarte w Księdze Łask i Cudów Oborskiego Sanktuarium, i dziękczynne wota zawieszone wokół ołtarza. I choć nie wszyscy chorzy zostają cudownie uzdrowieni na ciele, to jednak wszyscy zgromadzeni przy sercu Maryi zostają duchowo pokrzepieni i umocnieni, napełnieni Bożym pokojem.

Tych, którzy doświadczyli cudu uzdrowienia w ostatnich latach jest wielu, także wśród pielgrzymów z Mosiny. Nie wszyscy jednak chcą o tym mówić na łamach gazety. Zapraszamy do opisywania swoich historii – zamieścimy je w rubryce Listy do Redakcji, zapewniając anonimowość. E.B.

Napisano przez Elżbieta Bylczyńska opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Elżbieta Bylczyńska

Redaktor naczelna Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Skomentuj