Elżbieta Bylczyńska | wtorek, 1 Wrz, 2015 | komentarze 2

Nowy pomysł na „Kokotka”

Mosiński „Kokotek” przy ul Wawrzyniaka, jak nazywany jest ten budynek przez mieszkańców, to jeden z bardziej charakterystycznych obiektów w mieście. Wieżyczka górująca nad czerwonym dachem jest chyba znana każdemu. Przed II Wojną Światową był częścią sanatorium balneologicznego. Prowadził do niego most przerzucony nad kanałem z budynku z wieżyczką stojącego na Rynku. Most jednak został zniszczony podczas wojny. Później w budynku działała izba porodowa, w której na świat przyszły setki, jak nie tysiące mosinian. W ostatnim etapie przed szkołą prywatną, która działała tam wiele lat w budynku funkcjonowała Gromadzka Rada Narodowa i komitet PZPR.

Gmina jeszcze nie zdecydowała, co tam będzie. Zorganizowano już dni otwarte, pytano mieszkańców o propozycje na ten obiekt. Odwiedzający wypełniali też ankietę, „Nowe życie Kogucika, jaka będzie przyszłość budynku”. W odpowiedziach mieli proponować: na co powinien zostać przeznaczony odzyskany budynek.

Najwięcej odpowiedzi zyskał pomysł zorganizowania w budynku informacji turystycznej lub Gminnego Centrum Informacji. Padały też propozycje otworzenia tam muzeum regionalnego, motelu lub hotelu, czy nawet hotelu z restauracją. Kilka osób proponowało tam przeniesienie Urzędu Stanu Cywilnego i sali ślubów.

– Chcemy zainteresować firmę Aquanet stworzeniem w tym budynku muzeum wody. Dlaczego? Mosina położona jest na wodzie, cały czas o tym mówimy. Być może byłby to taki ruch pojednawczy między Gminą a firmą Aquanet. Pozwoliłoby to oszczędzić na kosztach remontu, a Aquanet miałby coś, co reklamowałoby zarówno ich jak i nas. (eb)

Kogutek w Mosinie (kokotek)

Kogutek w Mosinie (kokotek)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.6/10 (Głosujących: 12)
Nowy pomysł na „Kokotka”, 9.6 out of 10 based on 12 ratings
Napisano przez Elżbieta Bylczyńska Posted in Aktualności, Mosina

Tagi:

Elżbieta Bylczyńska

Redaktor naczelna Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej (lata 2007-2016)

Komentarze (2)

 • Basia
  wtorek, 1 Wrz, 2015, 9:49:37 |

  Osobiście bardzo mi się ten pomysł spodobał, trzymam kciuki żeby się udało!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)
 • Mauryc
  piątek, 4 Wrz, 2015, 11:44:33 |

  AQUANET to czyste zło. Mają fatalny wizerunek w oczach mieszkańców Mosiny. Być może dobrze byłoby gdyby pomogli w realizacji tego pomysłu. Ale jak znać ich butność mało prawdopodobne, że kiedyś do tego dojdzie.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj