Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Dorota Lisiak | środa, 24 sie, 2016 |

Obywatel zdecyduje co w Mosinie się zbuduje. Projekt „Moje wspólne”

Od tygodnia w Mosinie dzieją się dla mieszkańców Mosiny rzeczy dziwne, bądź niezrozumiałe.

Najpierw pojawiły się portrety w witrynach sklepowych. Potem hasła, które umieściliśmy na dworcu, w przychodni i na słupach ogłoszeniowych. Są wśród nich zdania „Nie poddawaj się stary” , „Jednorożce ratują Mosinę”, „obywatel zdecyduje co w Mosinie się zbuduje” itp.

To nie wymysły dorosłych, ale oryginalne pomysły dzieci, uczestników warsztatów „Moje wspólne”, które odbywają się w Mosińskim Ośrodku Kultury (partner działania) w ramach Programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

plakat moje wspólne

plakat moje wspólne

Projekt „Moje Wspólne” to inne spojrzenie na przestrzeń wokół nas i próba odpowiedzi na pytania, czy podwórko, ulica, szkoła, miasteczko może być zarówno moje, jak i wspólne. A jeśli tak, to co znaczy współodpowiedzialność za te miejsca? Jak współpracować, by je zmieniać. Jaki wpływ na nie mogą mieć dzieci? Podczas warsztatów dwudziestu uczestników poznaje możliwości wspólnego działania w przestrzeni miejskiej wcielając się w rolę super bohaterów, którzy inaczej niż w filmach, nie potrzebują nadprzyrodzonych możliwości by zmieniać świat. Ich jedyną bronią jest moc wyobraźni, papier, nożyczki i farby. Dodatkowo na zajęciach teatralnych uczą się autoprezentacji, rozwijają ekspresję oraz rozwijają świadomość własnego potencjału. W ten sposób dzięki wspólnym twórczym działaniom nie tylko wzmacniają poczucie własnej wartości, ale odważniej spoglądają na możliwości, jakie daje miasto. I chcą przekonać o tym innych. Przyjdzie na finałowy performens 27 i 28 sierpnia na Zielony Rynek. Tam wszyscy razem wyszyjemy hasło zachęcające do działania na rzecz naszego miasteczka.

Zapraszamy !

Grupa Inicjatywna Baranówko i A la teatr

zdjęcie grupowe 2 kartka 5 kartka 6 kartka 7 zd 1

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.5/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Dorota Lisiak opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi: ,

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo